ТАКО МЕЉЕ ОЛИМПИЈСКИ ПРВАК: Ватерполисти Србије РАЗБИЛИ Аустралију пред дерби са Хрватском

29.07.2021. 13:52
Filip Filipović
Филип Филиповић / Извор: Профимедиа

Изабраници Дејана Савића убедљиви.

Ватерполо репрезентација Србије убедљиво је савладала Аустралију резултатом 14:8 (6:0, 4:1, 1:2, 3:5) у трећем колу Б групе Олимпијских игара. Изабраници Дејана Савића практично су изборили пласман у четвртфинале пред последња два меча у групи са селекцијама Хрватске и Црне Горе.

У Београду почиње бесплатна школа тениса за децу – На први час долази Виктор Троицки

КАКВА ДРАМА У ТОКИЈУ: Испао Новаков највећи ривал!

ЖИВОТ ПИШЕ РОМАНЕ Чувена Хрватица била у стану Милице Мандић, без питања јој УЗЕЛА МЕДАЉУ! Пар месеци касније НЕВЕРОВАТНА СТВАР се десила

ОД 9 ДО -15: Шпанија се реванширала Србији за пораз на Еуробаскету

Пола посла је Војводина завршила у Литванији, где је савладала Паневежис са 1:0 као гост, а вечерас (20.00) у Новом Саду остаје јој да доврши тај посао и пласира се у наредно коло квалификација за Лигу конференција. Квота на кеца је 1,67, на икс 3,50, а на двојку 5,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Војводина – Паневежис.

Олимпијски шампион је заиграо у складу са рејтингом. Аустралијанци су деловали као нејаки спаринг партнер у базену. Серију голова је отворио Филип Филиповић из петерца, а онда су мрежу Хрисантоса у првој четвртини редом погађали Душан Мандић, Андрија Прлаиновић, Страхиња Рашовић, Стефан Митровић и поново Страхиња Рашовић.

Прлаиновић је наставио серију погодака у другој четвртини, а онд аје скјајни голман Србије Бранислав Митровић одбранио петерац Рајсу Ходену. Аустралијанци су коначно разбили малер на пет минута до краја друге четвртине, када је Горан Томашевић затресао мрежу Србије.

Међутим, ни то није омело наше играче, па су отишли на наредну паузу са резултатом 10:1. "Кенгури" су коначно подигли мало главу изнад воде у трећеој четвртини коју су добили са 2:1, као и финишу меча док је тим Дејана Савића рутински одрађивао посао.

Четири гола за Србију постигао је Мандић, три Рашовић, два гола је дао Прлаиновић, а у стрелце су се уписали и Дедовић, Пијетловић, Јакшић, Филиповић и Стефан Митровић. У селекцији Аустралије најефикаснији је био Блејк Едвардс са два гола, по погодак су постигли Кембел, Томашевић, Роберт Едвардс, Роуч, Јангер и Форд.

Следећи ривал Србије је Хрватска, а овај меч је на програму у суботу од 08:30 часова по средњеевропском времену.