ОСВЕТА ФРАНЦУСКИЊА: Србија остала без медаље у Токију (ФОТО)

07.08.2021. 08:32
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Изабранице Марине Маљковић заузеле четврту позицију.

Кошаркашице Србије нису успеле да понове успех из Рија и освоје бронзану медаљу на Олимпијским играма у Токију. У репризи меча за треће место од пре пет година Француска је тријумфовала са 91:76 (19:23, 24:17, 24:16, 24:20) и тако успела да узврати макар делимично после три пораза које је Србија успела да јој нанесе у два европска финала и мечу за бронзу у Бразилу.

А ОДБИЛА ЈЕ ПЛЕЈБОЈ Она је хит Олимпијских игара, али њене ВРУЋЕ ФОТОГРАФИЈЕ су тек у фокусу! Цео Токио уздише за атлетичарком (ФОТО)

УШЛА У ИСТОРИЈУ: Алисон Феликс постала олимпијка са највише медаља у историји (ФОТО)

КО БИ ДРУГИ: Олимпијско злато у маратону отишло у Кенију

Није изгледало на почетку да ће Францускоње бити које ће се радовати. Обе селекције су имале добар почетак уз неколико промашаја на старту, Француска је успела да стекне предност од 12:7, затим је водил 14:10, али је Србија серијом 9-0 стигла до преокрета и вођства 19:14 које је сачувала до краја прве четвртине. Велика борба се водила и другој четвртини. Србије је успела да сачува вођство у уводним минутима друге деонице, али су Францускиње успеле у 14. минуту да поново поведу 28:26. Исптавиће се да до краја Србија није успела да направи преокрет. Стигле су изабранице Марине Маљковић у два наврата до нерешеног резултата до полувремена, али је Фрацускиње су отишле на велики одмор са вођством 43:40.

У наставку Србија као да је нестала са паркета. Францускиње су врло лако решавале ситуације у нападфу јер није било оне препознатљиве одбране којом је пре месец дана тим Марине Маљковић стигао до титуле европских шампионки, а ни у нападу много тога није функционисало. Францускиње су одлично гађале и за три поена, што је додатно правило велике проблеме Србији која је у последњу четвртину ушла са двоцифреним заостатком. Наставиле су Францускоње да погађају тројке, Србија се мучила у нападу и шест минута пре краја Француска је водила 78:59. Кренула је тада Србија на све или ништа. Затегле су изабранице Марине Маљковић одбрану, кренулпо је много боље и у нападу и серијом 12-0 успеле су да смање на 78:71 у 37. минуту. Међутим, било је касно за потпуно преокрет. Францускиња је успела да пресече тај налет Србије, да би са две тројке отклониле сваку дилему око тога ко ће бити победник меча.

Кошаркашице Србије од 9 часова у Саитама Супер Арени играју меч за бронзану медаљу против старих знанаца Францускиња. Изабранице Марине Маљковић поражене су у полуфиналу од главног фаворита за злато, селекције САД, док су Францускиње доживеле изненађујуће убедљив пораз од Јапанки.

Ове две селекције готово по правилу последњих година играју за медаље на великим такмичењима и Србија је успешнија. Данашњи меч биће реприза оног са Олимпијских игара у Рију када је такође у борби за бронзану медаљу Србија била боља. Осим тога, Францускиње су од Србије губила и два пута у финалу Европских првенстава, 2015. и ове године.

Уколико кошаркашице Србије успеју да освоје бронзану медаљуу, поправиле би рекорд Србије из Рија када је укупно освојено осам медаља, док би ова била девета.

40. минут
Крај меча, Француска је тријумфовала и освојила бронзану медаљу.
38. минут
Француска је успела да одбије налет Србије и води 82:71.
36. минут
Водила је Француск 78:59, али је Србија серијом 10-0 смањила на 78:69.
34. минут
Францускиње погађају 11. тројку за великих 76:59.
32. минут
Француска и даље има двоцирену предност 70:57.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Француска води 67:56.
29. минут
Нова треојка Францускиња за први двоцифену предност 63:52. Врло лоша игра Србије у овим тренуцима.
27. минут
Француска долази до девет поена предности што је њихово највеће вођство 60:51.
25. минут
Брукс погађа после соло продора и Србија прилази на 53:50.
23. минут
Још једна тројка Француске која сада има највећу предност 49:42.
21. минут
Почело је друго полувреме, Француска погађа тројку за 46:40.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
На полувремену Француска води 43:40.
19. минут
Ивон Андерсон је са четири поена у низу донел изједначење Србији 38:38.
16. минут
После три и по минута је Србија дошла до поена, а затим је и Бреукс са пеналабила прецизна и вођство Францускде је смањено на 32:30.
14. минут
После дужег времена Француска води 28:26.
12. минут
Ана Дабовић имала је половичан учинак у слободним бацањима, а Србија води 26:24.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Србија води 23:19.
8. минут
Србија долази до предност и 19:14 захваљући одличној одбрани и серији 9-0.
7. минут
Андерсон са линије за слободна бацања доноси изједначење 14:14.
5. минут
Француска је повела 9:4, али је Соња Васић погодила тројку за 9:7.
3. минут
Боље су почеле Францускиње и имају вођство 5:2, мада се много промашује на почетку меча.