БАРАКУДЕ ПОТОПИЛЕ ДЕЛФИНЕ: Хрватска боља од Србије у дерби класику!

31.07.2021. 09:37 16:09
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Боља игра ривала.

Ватерполо репрезентација Србија уписала је други пораз на Олимпијским турнирама у Токију. Делфини су поражени од селекције Хравтске резултатом 14:12.

БИТКА ЗА БРОНЗУ: Ђоковић - Карењо Буста 1:0 (УЖИВО)

ПРИЛИКА ЗА МЕДАЉУ: Андреа Арсовић се пласирала у финале, Сања Вукашиновић на 25. месту

ТИЈАНА КАКВУ НИСМО ЗНАЛИ Позната по природној лепоти, овако шампионка изгледа СА ШМИНКОМ! А тек у купаћем - ЗАЛУДЕЛА МУШКАРЦЕ (ФОТО)

Фуриозно су кренули Хрвати у овај меч. Меч су отворили са три гола и повели са 0:3. Погађали су Јоковић са два и Бушље са једним голом.

Нису успели изабраници Дејана Савића да се саберу у одбрани у почетним минутима, велики проблем по страни правиле су "Баракуде". Међутим, када су Делфини успели да мало примире лопту, полаку су почели да намећу свој ниво и ритам игре. Предност Хрвата први је умањио Јакшић.

Дизала се Србија све више у одбрани, изтицао се и голман Делфина Гојко Пјетловић. У самој завршници прве деонице игре Филиповић је, секунд пре истека времена, успео да савлада Бијача и смањи преднос Хрватске на 3:5.

У првом нападу друге деонице Филиповић је поново савладао Бијача и најавио преокрет у овом мечу. Одиграла је Србија сјајну другу четвртину, нисмо дозволили да се "Баракуде" одлепе резултатски. Изједначили су изабраници Дејана Савића на 8:8.

Уследио је пад у одбрани и Хрвати су за непун минут успели да постигну два гола и поново се одлепе.

Имали су на три минута до изабраници Ивице Туцака предсто од 5, ипак уследила је серија Србије предвођена Рашовићем и Прлаиновићем.

Ипак то није било довољно, одбранио је голман Бијач последњи напад Србије и тако ставио тачку на овај меч.

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske
Ватерполо репрезентација Хрватске / Извор: Реутерс

Хрватској је ово треча победа док су забележили и два пораза на Олимпијском турниру. Србија, са друге стране, има две победе и два пораза.

У наредном колу, српски Делфини ће се борити са селекцијом Црне Горе. Тај меч је на програм у понедељак (02.8) од 7 часова ујутру по средњеевропском времену.

Детаљнији ток меча Србија - Хрватска можете прочитати у наставку текста.

СРБИЈА - ХРВАТСКА 12:14

4/4

КРАЈ МЕЧА!!!
Хравтска је забележила трећу победу на Олимписјким играма. Србија остаје на две победе и два пораза.
8. Минут
Брани Бијач у последњем нападу! Нема више времена, Хрватска односи победу у овом мечу.
12:14
РАШОВИЋ ПОГАЂА!!!! Користи Србија играча више!
11:14
Рашовић је крунисао добру акцију Делфина!
10:14
Смањена предност Хрватске. Прлаиновић погађа!
9:14
Ово је сада велика предност за Хвратску! Велики пад у одбрани Србије.
9:13
Букић још једном прецизан! Његов трећи гол!
9:12
Погађа Ранђеловић! Његов први гол.
8:12
Баракуде одлазе на плус 4! Србија погађа пречку!
8:11
Погађају Хрвати са лева! Баракуде поново на 3!

3/4

КРАЈ 3/4
Баракуде и даље у вођству! Ова деоница одигране је нерешено 4:4
8:10
Србија није искористила напад! Букић користи добру акцију и Хрватска поново на 2.
8:9
Обрадовић постиже гол! Његов трећи гол из исто толико покушаја. Хрватска опет води
8:8
ИЗЕДНАЧЕЊЕ!!!

8:7
Мандић погађа мрежу!!! Србија на -1!
8:6
Јакшић поново ПОГАЂА!!! Ипак са друге стране узвраћа Јоковић, својим трећим голом.
7:5
ЈАКШИЋ ПОГАЂА!! Србија на два гола заостатка 7:5.
7:4
Погађа Вукичевић и Хрватска иде на 7:4. Претходно је Бијач одбранио напад Србије са играчем више.

2/4

КРАЈ 2/4
Хрватска и даље у вођству! Ипак не толико убедљиво као у 1/4! Овај меч у наставку обећава жестоку борбу!
4:6
Користе Хрвати полу-контру! Погађа Обрадовић.
7. Минут
БРАНИ БИЈАЧ!!! Још једна сјајна одбрана хрватског голмана! Није успео да га савлада Прлаиновић и са играчем више.
6. Минут
Гола нема више од три минута! Србија сјајно игра одбрану али се и Хрватска све боља на том плану.
6. Минут
Сјајно се отворио Јакшић и упутио ударац ка голу али је сјајни голман Хрвата - Бијач успео да сачува своју мрежу.

4. Минут
Сјајна одбрана Пјетловића!!! Не успевају Хрвати да се поново резултатски одлепе!
3. Минут
Још једна сјајна одбрана Србије!!! Имали су Делфини прилику да поравнају резултат али Мандић није искористио прилику са 2. метра.
4:5
ГООЛ - ФИЛИПОВИЋ!!! Сјајно наставља капитен и у наставку. Хрватска само на 1!

1/4

КРАЈ 1/4
Хрватска води 3:5 али се Србија уздиже у одбрани!
3:5
Филиповић погађа!!! Секунд пре краја прве четвртине капитен смањује предност Хрвата!
6. Минут
Сјајна одбрана Србије! Филиповић је спречио овај напад. Требају нам овакве одбране!
2:5
Пјетловић користи играча више! Хрватска и даље на 3
1:5
Поново добар напад Баракуда!
1:4
Сјајна контра Хрватске - Гарсија повећава предност Хрвата!

1:3
ЈАКШИЋ ПОГАЂА ЗА СРБИЈУ!!!
03. Минут
3:0 за Хрватску!!! Фуриозан старт Баракуда! Андро Бушље!
02. Минут
0:2 ПОГАЂА ПОНОВО ЈОКОВИЋ! Са десног крила, сада. Хрватска је у овом нападу имала два играча више.
01. Минут
ВОДИ ХВРАТСКА!!! Гол је постигао Маро Јоковић. Дуго се намештао са дистанце и послао лопту иза леђа Пијетловића.