БЕЗ ПОЛУФИНАЛА: Ни Тамара није успела (ФОТО)

13.08.2016. 17:03
Tamara Salaški
Тамара Салашки / Извор: Реутерс

Пласман у полуфинала избориле су првопласиране и другопласиране из осам квалфикационих група и наредних осам најбржих атлетичарки.

Тамара Салашки није успела да се пласира у полуфинале трке на 400 метара, на ОИимпијским играма у Рио де Жанериру. Српска атлетичарка заузела је треће место у другој квалификационој групи (време 52,40), али то ипак није било довољно за пласман у полуфинале.

Пласман у полуфинале из друге квалификационе групе избориле су Американка Алисон Феликс и Украјинка Олха Земљак. Американка је заузела прво место, пошто је трку завршила за 51,24 секунде, док је Земљак била 16 стотинки спорија. Пласман у полуфинала избориле су првопласиране и другопласиране из осам квалфикационих група и наредних осам најбржих атлетичарки.