БРАВО ЗА НАШУ ДЕВОЈКУ Адријана Вилагош освојила сребрну медаљу на Европском првенству

18.07.2021. 18:41
Adrijana Vilagoš
Адријана Вилагош / Извор: МН Press

Она је будућност српског спорта.

Адријана Вилагош, 17-годишња репрезентативка Србије, освојила је сребрну медаљу у финалу бацања копља на 26. Европском првенству за јуниоре, које се одржава у Талину.

ОКУПИЛИ СЕ ОДБПОЈКАШИ СРБИЈЕ: Циљ одбрана титуле

ТУЖАН ДАН ЗА СРПСКУ АТЛЕТИКУ: Преминуо Ненад Стекић

СТРАШАН ИНЦИДЕНТ У СИЛВЕРСТОНУ: Борба Луиса и Макса завршила се излетањем Ферштапена (ВИДЕО)

Атлетско чудо из Сенте, остварила је други најбољи резултат у финалу – 60,44 метара! Једина боља од Адријане била је Гркиња Елина Ценко, која је бацила 61,18 метара.

Њих две су и пре завршне смотре важиле за највеће ривалке и јасно је било да ће се борити за прво место. Ани-Линеа Ананен из Финске је узела бронзу са 54,80.

Подсетимо, Адријана има тек 17 година и представља будућност српског спорта и није занемарљив податак да је Елина Ценко две године старија од ње. У сваком случају, огроман успех Српкиње.