АМЕРИЧКИ ФУДБАЛ: Орлови ОДУВАЛИ Амере у ревијалном мечу! (ФОТО)

30.10.2017. 12:31
Američki fudbal
Амерички фудбал / Извор: Фото: saaf.rs

Убедљиво.

Репрезентација Србије победила је у ревијалном мечу комбиновани тим америчких играча окупљених под организацијом „Про Хунт” са 14:0 (по четвртинама 0:0, 7:0, 0:0, 7:0).

НОВИ ШАМПИОН ФОРМУЛЕ 1: Хамилтон је на крову света (ФОТО)

ГЛЕДАО ЈЕ И ЗЛАТАН: Џошуа ИЗУДАРАО Такама, судија је МОРАО да прекине (ФОТО)

Српску селекцију, предвођену селектором и главним тренером Владиславом Петковићем, до победе су водили ранинг-бек Жељко Костић и МВП Спорт клуб Прве лиге Србије Александар Борковић, обојица постигавши тачдаун трчањем у другој и четвртој четвртини.

Публика на добро испуњеној Арени фудбалског клуба БАСК није имала прилику да ужива у лепој и течној игри, за шта је великим делом допринело изразито лоше време, јака киша и олујни ветар од средине друге четвртине. По неком неписаном правилу, по таквом времену је одбрамбени део тимова доминирао, што се показало и у овом случају. Уопштено гледајући, меч је обележило доста грешака – фамблова и некомплетних пасова, нарочито на страни екипе Про Хунт.

МАРСЕНИЋ ПОВОДОМ ЕП: Морамо да савладамо и најтеже препреке (ФОТО)

američki fudbal
амерички фудбал / Извор: Фото: saaf.rs

Није Србија добро почела. Неповезан и несигуран напад виђен је на почетку меча, када је већ први драјв прекинут интерсепцијом нашег најбољег прволигашког квотербека Младена Златића. Неколико некомплетираних пасова је потом уследило, а промашен филд-гол „Про Хунт” тима оставио их је без изгледне шансе за почетно вођство.

У ТЕШКОМ ЈЕ СТАЊУ: Маријан Бенеш примљен је у болницу (ФОТО)

Ипак, репрезентација Србије је консолидовала напад, ослањајући се у даљем току меча већином на игру трчањем, што је давало добре резултате. Српска екипа је брзо дошла у вођство, када је Жељко Костић истрчао четири јарде за тачдаун. Наиме, „Про Хунт” тим је изгубио лопту после извођења панта; то је наше „оклопнике” довело тик пред „црвену зону” својих противника, што је брзо ефектно искоришћено.

Негде у том тренутку јака киша и олујни ветар су „ступили на сцену”, па се игра знатно успорила, а чак ни одмор на полувремену није утицао на промену током треће деонице која је завршена без иједног доброг потеза, а камоли тачдауна.

ПАРТИЗАНОВ ВРТИЋ БЕЗ ПАРДОНА: Црно-бели потопили Приморје

Било је ипак јасно да је наша репрезентација надмоћна у свим аспектима игре, што је главном тренеру дало могућности и простора да комбинује организацију напада у последњој четвртини. Тако су се на месту квотербека смењивали Младен Златић, Алекса Ђокић и Александар Борковић, а потоњи је тако из свог трећег покушаја утрчао у енд-зону, поставивши коначан резултат на мечу.

Важно је истаћи да је свих 49 позваних репрезентативаца нашло своје место на терену и своје минуте у мечу, те би у том смислу требало посебно истакнути сва њихова имена. Добра атмосфера, тимски дух, јединство, међусобна подршка били су и те како приметни међу играчима па је можда резултат – иако више него повољан – у овој утакмици био секундаран. Пред репрезентацијом Србије је нови изазов и меч против Турске.

У недељу ће бити организован први турнир флег фудбала на песку

СРБИЈА – ПРО ХУНТ 14:0 (0:0, 7:0, 0:0, 7:0)

Друга четвртина (7:0) - трчање 4 јарди Жељко Костић; ПАТ Дарко Класан.

Четврта четвртина (7:0) - трчање 1 јарди, Александар Борковић; ПАТ Дарко Класан.