ВУКОВИ ШАМПИОНИ СРБИЈЕ: Трофеј остаје у Београду!

13.07.2022. 14:02
Ragbi
Рагби / Извор: Фото: Youtube printscreen/ Забуновиц Драган

Савладали вечите ривале.

У узбудљивом финалном мечу Прве лиге Србије у америчком фудбалу Вукови из Београда победили су вечите ривале Дивље вепрове са 24:17, додавши тако у своју историју девети наслов првака Србије.

ОНИ СУ ВАНЗЕМАЉЦИ: Зорана и Дамир И ДАНАС ОСВОЈИЛИ ЗЛАТО

ФИНАЛЕ БАЛКАНСКЕ ФУДБАЛСКЕ ЛИГЕ: Земунци усред Загреба освојили титулу (ФОТО)

ЕКЛСТОН ЋЕ МОРАТИ НА СУД: Бивши први човек Формуле 1 оптужен за проневеру

У првој четвртини одбране оба тима нису дозвољавале нападима да се приближе ендзонама, па је на почетку виђен само по један успешан филд-гол покушај на обе стране. Резултат на крају прве четвртине је износио 3:3.

До енд зоне и првог тачдауна на утакмици дошли су Вукови и то кратким трчањем младог ранингбека Александра Млађена на почетку друге четвртине и, уз прецизну конверзију за један поен Жељка Стегњаје, донео им предност од 10:3. Одбрана Вукова је одрадила сјајан посао у прво полувреме и није дозволила Вепровима да упишу нове поене, а на другој страни напад постигао још један тачдаун преко tandema Ryan Барабе – Тихомир Тодоров и на паузу отишли са вођством од 17:3.

Одмор је Вуковима више пријао, па је друго полувреме почело онако како се прво завршило. Сјајан дуо Барабе и Тодоров тачдауном су отворили друго полувреме. Пас америчког квотербека у енд зони Вепрова ухватио је прошлогодишњи МВП и тиме увећао вођство Вукове на 21 (24:3).

Као и сваког пут, тако и сада вечити дерби није могао да прође без неизвесности. Пад концентрације Вукова у последњој деоници Вепровии су искористили и постигли свој први тачдаун на утакмици. Искусни репрезентативац Петра Гојић ухватио је дугачак пас у ендзони за 24:10. Убрзо је уследио још један тачдаун Вепрова, када је офанзивни МВП и најбољи страни играч лиге Ајзеја Грин трчањем довео свој тим на посед заостатка (24:17). Пред сам крај утакмице Вепрови су имали лопту у својим рукама и налазили су се црвеној зони Вукова, али нису успели да искористе то и да финале одведу у продужетке. Сербиан Bowl је затворио најкориснији играч финала Андрија Дрча, који је последњи напад Вепрова окончао интерсепцијом и Вукове довео до друге везане титул, а укупно девете у историји.

– Пре свега ово је била јако квалитетна утакмица, као што смо очекивали било је неизвесно, али успели смо да дођемо до још једне победе. Наш напад је много олакшао посао одбрани дугим драјвовима, а ми смо им се одужили тако што смо одиграли јако добро у одбрани. На крају смо то и крунисали зауставивши последњи драјв противника. Тимска победа у сваком смислу речи. Одбранили смо титулу што је и био циљ, по мом мишљењу заслужено, с обзиром колико смо радили на терену и ван њега – истакао је Дрча, који је проглашен за МВП-а ове финалне утакмице.

- Што се тиче освајања МВП-а финала, па осећај је невероватан заиста. Хтео бих да се захвалим својим тренерима, као и својим саиграчима, јер да није њих не би ни било свега тога – , за крај је истакао Дрча.

Капитен одбране Вукова је Андреја Стевановић је препоносан на свој тим:

– Утакмицу смо отворили онако како смо желели, одлично одиграно прво полувреме, али потом иста ситуација као и у Крагујевцу када смо посустали и умало прокоцкали предност. Све у свему, на крају дана је најбитније да смо сачували предност захваљујући сјајном плеју Андрије Дрче и да су СББ Вукови поново шампиони Србије – , изјавио је Стевановић.

Након утакмице, осим медаља за финалисте и шампионе, уручене су и индивидуалне награде: Ајзеји Грину за најбољег импорта и офанзивног МВП, Ивану Радојичићу за дефанзивног МВП, као и Петру Бајалици за МВП Прве лиге Србије у америчком фудбалу.

За ове момке нема одмора, прво их očekuje tryout за репрезентацију Србије, а потом припреме, као и утакмице са Шведском и Швајцарском са којима се наставља циклус ИФАФ Европског првенства.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте најбољи ритерн у историји тениса