АМЕРИЧКИ ФУДБАЛ: Тесан пораз Орлића у борби за Европско првенство (ФОТО)

07.05.2017. 20:42
Američki fudbal
Амерички фудбал / Извор: Фото: Printscreen/saaf.rs

Сјајан меч на стадиону БАСК-а.

У одлучујућем мечу за пласман на првенство Европе, пред више стотина навијача на стадиону БАСК у Београду, јуниорска репрезентација Србије поражена је од Италијана тесним резултатом 7:6.

ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА СУПЕР ЛИГЕ: Визура је стари-нови шампион Србије! (ФОТО)

МЕДАЉЕ СЕ САМО РЕЂАЈУ: Млада српска пливачица освојила РЕКОРДАН број одличја у Софији (ФОТО)

Прво полувреме, нарочито прву четвртину обележила је одлична игра одбране Србије и врло лош напад Италијана. Сјајним реакцијама дефанзивних бекова пас гостију је два пута пресечен, једном захваљујући Борковићу а једном Грујовићу, међутим те интерсепције, као и неколико одличних акција нашег тима нису биле корисне због неколико „великих” грешака, попут дефанзивних пас-интерфиренса.

Ипак, напад Азура никако није функционисао. Трчање им није полазило за руком, врло брзо је промењен први квотербек, да би потом била виђена нешто боља игра, пре свега кратким пасовима.

ЕП У РВАЊУ: Максимовић освојио трећу медаљу за Србију! (ФОТО)

У другој четвртини настављен је снажан притисак на квотербека италијанске репрезентације, па су Грујовић и Милановић у истом нападу гостију убележили чак два сека. Напад Србије је својим акцијама трчањем „раздрмао” квотербек Алекса Ђокић, што је утицало на одбрану Италије која је боље бранивши такве акције остављала доста простора српским хватачима.

Једним таквим хватањем крајем друге деонице Србија је била надомак поентирања, на само једну јарду од противничке енд-зоне, међутим, поново су српски фаулови и преостало време били фортуна за Италијане па је резултат остао 0:0.

Трећа четвртина, у којој је наш тим имао први напад, почела је лоше, прво zbog delay оф гаме па одмах затим и због интерспеције Италијана, друге по реду на овом мечу. У том поседу лопте Италијани су дошли до првих поена, 32 јарде дугачким пасом Рикарда Кросте за Пјетра Превиталија.

Ипак, Србија је убрзо узвратила сјајном реакцијом специјалног тима, када је Александар Борковић вратио пант и истрчао 75 јарди. Међутим, Србија није успела да реализује додатни шут за један поен, што ће се испоставити кључним за даљи ток меча и крајњег исхода.

Италијани су коначно успели да развију игру трчањем, за шта је највише био заслужан ранинг-бек Јусуф Ратиб који је лако пробијао српску одбрану, највише кроз средину. Наставили су се јаки притисци напада Азура, а игра није успевала да се пресели на половину терена гостију.

Последња четвртина обележена је бројним прекршајима на обе стране, а више снаге и енергије, која се манифестовала „физичком” игром, стављала је Италијане у доминантнији положај. С друге стране, Орлови, додатно психолошки оптерећени преокретом и постизањем поена, нису игром приказали више осим јаке жеље да то и постигну. Грешило се, често је Србија била далеко од противничке енд-зоне, а све наде су пале у воду када је на половини терена два минута пре краја пресечен пас младог квотербека Ђокића.

Италијани су сачували лопту у свом поседу и без стреса привели меч крају. Србија је испустила шансу да се нађе на завршници континенталног шампионата, а домаћину Француској и браниоцима титуле Аустрији придружиће се јуниорска репрезентација Италије.

СВЕТСКИ КУП: Сребро за Васића и Беђика, бронза за Марјановића!