НИЈЕ САМО АНГЕЛИНА: Рекорд Србије поставила и мушка штафета

У атлетској дворани у Београду одржан је тромеч, на којем су учествовале атлетске репрезентације Србије, Словеније и Хрватске.

БОЉА ОД ИВАНЕ ШПАНОВИЋ: Ангелина Топић оборила рекорд Србије у скоку удаљAngelina Topić, Ivana Å panović

БОЉА ОД ИВАНЕ ШПАНОВИЋ: Ангелина Топић оборила рекорд Србије у скоку удаљ

ДЕСЕТОГОДИШЊА СТУДИЈА: Највише младих спортиста позитивних на допинг потиче из Русије, Индије и Кинеdeca

БОМБА У ХУМСКОЈ: Партизан после два странца довео легендарног ветеранаGrobari

БОМБА У ХУМСКОЈ: Партизан после два странца довео легендарног ветерана

Србија је била најуспешнија, са укупно 192 освојена бода, другопласирани су завршили Словенци са 165,5 бодова, док су треће место заузели Хрвати са 150,5 освојених бодова у укуном пласману.

Најбољи резултат, остварила је најбоља млада атлетичарка у Европи, Ангелина Топић, која је у дисциплини скок удаљ завршила као првопласирана, са резултатом 6.57 метара. Топићева је тиме, уједно оборила и државни рекорд за старије јуниорке који је пре ње поставила Ивана Шпановић у млађим данима.

Државни рекорд оборила је и мушка штафета у дисциплини 4x400 метара, али су и поред тога трку завршили као друга екипа. Испред нашег тима била је селекција Хрватске, са резултатом 3:13.29, док су наши атлетичари истрчали трку за 3:14.19, а треће место заузели су Словенци са резултатом 3:19.97.

Запажен резултат имала је и млада Ивана Илић, која је у дисциплини 60 метара жене, славила са временом 7.38.

Одличан пласман имала је и Ања Лукић, која је трку на 60 метара са препонама завршила као првопласирана, временом 8.18 секунди. У истој дисциплини у мушкој категорији, славио је Богдан Видојковић са временом 7.98.