БИЛО ЈЕ ТЕНЗИЈЕ: Србија успела да савлада репрезентацију Финске

27.04.2023. 19:59
Toni Đerona
Тони Ђерона / Извор: МН Press

Врло узбудљив меч.

Рукометна репрезентација Србије остварила је победу у петом колу квалификационе Групе 2 против Финске у гостима 30:29 и обезбедила пласман на Европско првенство.

ГВИДЕТИ ОБЈАВИО СПИСАК: Одбојкашице Србије се спремају за Лигу нација, повратак Маје Огњеновић

БРАВО: Рукометаши Србије изборили пласман на Европско првенство

ВЕЛИКИ ПОВРАТАК: Филиповић завршава каријеру у Србији

Србију је на Европско првенство водио и пораз мањи од 10 голова разлике. Али свакако да је Тони Ђерона желео да екипа покаже тешко грађен ауторитет кроз ове три године. Тешко да може на крају да буде ичим задовољан, осим чињеницом да је екипа успела да победи, иако је пет минута пре краја губила са четири гола разлике.

Ако се сецира утакмица Србија је оправдала свој рејтинг само у првих 10 минута другог полувремена и последњих пет минута завршнице.

Осталих 45 минута је за заборав, а они умало да доведу до пораза. Јер Финска је пет минута пре краја водила 29:25. Ипак, Србија је заиграла ангажованије у одбрани, успела да истопи разлику, а онда је Кукић у последњем нападу сјајно проиграо на крилу Вукашина Воркапића, који је постигао победоносни гол неколико секунди пре краја утакмице.

Код победника најефикаснији били су Немања Илић са осам голова, Богдан Радивојевић са пет и јунак Вукашин Воркапић и Марко Милосављевић са по четири гола. На другој страни Макс Гранлунд постигао је чак девет голова.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа британска спортска новинарка Лејла Ана Ли.