ИЗБОРЕНА ТРИ ФИНАЛА У МИНХЕНУ: Сјајан дан за српске кајакаше

18.08.2022. 16:02
Bojan Zdelar
Бојан Зделар / Извор: Фото: OSS

Браво.

Српски кајакаши изборили су данас три финала на Европском првенству, које се одржава у Минхену.

СПЕКТАКЛ У ПРЕСТОНИЦИ: Легендарни Дејвид Култард вози шампионски болид Формуле 1 улицама Београда

ИЗАБРАЛА БИХ ПРЕ СРБИЈЕ, САДА ЈЕ ШАМПИОНКА ЕВРОПЕ: Отац јој је православац и бивши голман београдског клуба

ПОТОПИЛИ ХРВАТЕ: Српски јуниори се пласирали у полуфинале Светског првенства

Бојан Зделар се пласирао у финале у дисциплини 500 метара. Он је изборио директан пласман у финале, пошто је освојио прво место у својој квалификационој групи у времену 1:41.909 минута. Финална трка биће одржана у петак од 15.16 часова.

Директан пласман у финале изборио је и Вук Радовановић у дисциплини КЛ2 на 200 метара. Он је у својој квалификационој групи био у трећи у времену 49.323 секунде. Финале је у недељу од 9.21 час.

Анђело Џомбета и Ервин Холперт изборили су финале у дисциплини двосед 1.000 метара. Српски кајакаши су били други у својој групи, а остварили су време 3:17.278 минута. Финале је у недељу од 11.15 часова.

Кристина Бедеч се пласирала у полуфинале ЕП, пошто је квалификације у трци на 1.000 метара завршила у времену 4:10.453 минута. Полуфинална трка у овој дисциплини је на програму у петак 9.37 сати.

Марија Достанић је стигла до полуфинала у дисциплини 500 метара, пошто је квалификације завршила у времену 1:58.697 минута. Полуфинале је на програму у петак од 17.30 сати.

Марија Достанић и Кристина Бедеч освојиле су друго место у својој квалификационој групи у дисциплини дубл 500 метара. Оне су оствариле време од 1:51.940 минута. Полуфинале је на програму у петак од 11.35 часова.

Стефан Векић и Страхиња Стевановић пласирали су се у полуфинале, пошто су били други у својој квалификационој групи у дисциплини дубл 500 метара. Српски кајакаши су остварили време од 1:34.076 минута. Полуфинале је на програму у петак од 17.40 часова.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте извођење Боже правде у Русији