БРАВО ОРЛОВИ: Рукометаши Србије поново савладали Словенију и пласирали се на Светско првенство

16.04.2022. 22:37
rukometna reprezentacija Srbije
рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

Два велика тријумфа у низу.

Рукометна репрезентација Србије пласирала се на Светско првенство након победе над Словенијом (23:20).

ПОЗНАТ САСТАВ: Савић изабрао 20 играча за Светску лигу

ЂЕРОНА УПОЗОРАВА: Треба нам још 60 минута супер рукомета

Најпре је чета Тонија Ђероне славила у Цељу 34:31, приредивши праву сензацију, која очигледно није била случајна, с обзиром на исход реванша у ком је поново бољи био наш тим.

Гости су боље почели меч, али је Србија брзо узвратила и преокренула, те на полувреме отишла са 10:8.

У наставку је уследила резултатска клацкалица, Ђеронина екипа углавном је имала гол предности и у последњих десет минута се ушло са нерешеним резултатом, у великој мери захваљујући и сјајном голману Дејану Милосављеву.

Ипак, Србија је у најважнијим тренуцима серијом 5:0 у 58. минуту преокренула на 23:20 и отклонила све дилеме који тим иде на Светско првенство у Пољску и Шведску.

Богдан Радивојевић и Немања Илић су били најефикаснији са по четири гола, а Јовица Николић, Марсенић и Петар Ђорђић су постигли по три. Код Словенаца Деан Бомбац је уписао шест, Јанц четири, а Дарко Цингесар три поготка.

Србија прошле године није учествовала на првенству света у Египту, а 2019. је такмичење завршила у групној фази.

Планетарно првенство ће бити одржано од 11. до 29. јануара 2022, а титулу брани селекција Данске. Скандинавци су двоструки узастопни шампиони света.

Најновије вести о спорту прочитајте ОВДЕ.