БРАВО ШУМАДИНЦИ: Раднички се пласирао у ФИНАЛЕ Регионалне лиге

27.03.2021. 19:02
VK Radnički
ВК Раднички / Извор: МН Press

Сјајан меч.

Ватерполости Радничког из Крагујевца успели су после велике борбеи петераца да победе Младост из Загреба са 14:13 (8:8 - 0:2, 1:1, 5:2, 2:3) и пласирају се у финале Регионалне лиге који се игра у главном граду Хрватске.

КВОТА КОЈА СЕ НЕ ПРОПУШТА – Играј на Србију и обогати се!

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Србија - Португал (УЖИВО)

ВЕРШТАПЕН НАЈБОЉИ НА ТРЕНИНГУ Холанђанин СТАРТУЈЕ са првог места

Голове за Раднички постигли су: Марко Радуловић и Страхиња Рашовић по два, односно Небојша Тохољ, Никита Круг, Стефан Бранковић и Никола Лукић по један. Голове за Младост постигли су: Јосип Врлић и Лука Букић по два, односно Ловре Милош. Матијас Биљака, Франко Лазић и Анро Бушље по један.

Победа над Ирском од 3:2 дала је крила Србији и новом селектору Драгану Стојковићу Пиксију, кога у суботу од 20 и 45 чека велики изазов јер на Маракани гостује једна од најбољих репрезентација на свету Португал, предвођен Кристијаном Роналдом. Квота на кеца је 4,40, икс је 3,50, а двојка 1,85. Погледајте све квоте кладонице MOZZART за Србија - Португал.

Екипа из Загреба, која брани трофеј у Регионалној лиги, боље је почела меча. па је на семафору писало 2:0 после прве деонице.

Велика борба је настављена и током друге деонице у којиј су оба тима постигла пои гол.

Раднички је сјајно одиграо трећу деоницу, па је уочи последње четвртине тим из Крагујевца водио са 6:5.

Лазар Добожанов је на почетку завршне четвртине имао четири одбране у једном нападу, а Раднички је то успео да казни у режији Небојше Тохоља – 7:5.

Уз много среће, Франко Лазић је успео да савлада Добожанова са играчем више за 6:7. Страхиња Рашовић је погодио стативу, а Јосип Врлић затресао мрежу – 7:7. До краја је остало мање од пет минута. Раднички није клонуо духом, напротив. Наставио је да се бори против фаворита на папиру, а гол за 8:7 постигао је Никола Лукић. Само 30 секунди касније, досуђен је петерац, који је у ново изједначење претворио Лука Букић.

Уследио је рат нерава, Лука Букић је погодио пречку, пречку је погодио и Алекса Укропина са друге стране, а Лазар Добожанов скинуо два зицера у последњим секундима меча, па је пенал рулет одлучивао о пласману у финале.

Било драме у петерцима: Рашовић и Јанковић су погодили за Раднички, Раду и Букић за Младост па је уследио промашај Радуловића. Милош је донео предност Загрепшанима, Укропина је изједначио, а онда је резервни голман Тодоровски одбранио петерац Vrrliću. Улседили су погоци Лукића, па опет Рашовића и Јанковића за Раднички, Лазић и Раду су били успешни код Младост, да би сјајни голман Добожанов одбранио одбранио кључни пенал најбољем стрелцу Луки Букићу.

Ривал Радничком за трофеј биће бољи из дуела Југ - Јадран Сплит који се игра од 20.00 часова.