ДРАМА, ТРИЛЕР И НА КРАЈУ - ВЕЛИКИ ТРИЈУМФ! Звезда ушла као аутсајдер, победа била неопходна и ДЕСИЛА СЕ

06.12.2020. 11:32
Veljko Tankosić
Вељко Танкосић / Извор: МН Press

Невероватан меч.

Ватерполисти Црвене звезде успели су да се пласирају у осмину финала Купа Европе, пошто су у одлучујућем мечу, после велике борбе и неизвесности, победили француски Ноази ла Сек резултатом 13:12 (2:1, 4:3, 4:4, 3:4) и тако су са шест бодова прошли даље.

БОКСЕРСКА ЛИГА КРЕЋЕ 25. ДЕЦЕМБРА: Враћају се Црвена звезда и Партизан

ИМАЛЕ СУ ШОУ И ПОСЛЕ МЕЧА: Рукометашице Србије посебним плесом прославиле велики тријумф (ВИДЕО)

ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ: Невероватан ПРЕОКРЕТ Српкиња! Побеђене СВЕТСКЕ шампионке

Звезда је повела голом Гаврила Суботића, који је у суботу одмарао против Триглава, али је брзо екипа Стефана Ћирића изједначила. После две неискоришћене прилике са играчем више, црвено-бели су преко Милоша Вукићевића вратили вођство, да би почетком другог периода леворуки Марко Радовић повисио на 3:1. Хрватски голгетер, Антонио Петковић, донео је изједначење Французима, али је Звезда успела до полувремена да врати предност. После поготка Ивана Басаре, Петковић је својим трећим поготком узвратио, али је Звезда у последњих 70 секунди имала два петерца, које је искористио Вељко Танкосић. Само пет секунди пре завршетка друге четвртине, када је досуђен други петерац, расположени Петковић је добио искључење са правом замене, те није могао да помогне свом тиму у наставку.

Кристиан Шулц је голом отворио трећи део игре и Звезда је у наредним минутима преко Танкосића одржавала “ 3”. Међутим, Ноази је пришао на 9:8 два минута пре краја тог дела меча, а Петар Смиљевић је поготком у нападу са играчем више донео Звезди сигурнију предност пред почетак одлучујућих осам минута (10:8).

Vaterpolisti Crvene zvezde
Ватерполисти Црвене звезде / Извор: МН Press

Прштало је у куп мечу Звезде и Златибора, на крају је било 4:2, а ако очекујете сличан сценарио у мечу Суперлиге, где ће Звезда бити гост, квота на kombinazziju 2&GG је 2,40. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Златибор - Звезда.

Било је веома неизвесно, пошто је Французима одговарао и нерешен резултат, те је Звезда константно одржавала гол до два предности, а тим тренера Ћирића, у којем играју Стефан Живојиновић и Виктор Рашовић, није успевао да дође до изједначења. Иван Крапић је смањио на 10:9, а потом су за “ 2” у Звездином саставу погађали Суботић, Душан Марковић и Вукићевић из петерца. Одмах у наредном нападу је Крапић смањио на 13:12, а Владимир Мишовић је 40 секунди пре краја имао важну одбрану. На другој страни је Звезда одуговлачила, један играч је у последњој секунди шутирао са 10 метара, а црвено-бели су добили нови напад, па је тада све било готово.

Најефикаснији је био Танкосић са четири гола, док су Суботић и Вукићевић постигли по два. Код француске екипе су Петковић и Крапић постигли по три гола, док је некадашњи играч Звезде, Виктор Рашовић, био двоструки стрелац.

Црвено-бели су играли у саставу: Мишовић, Танкосић 4, Касум, Марковић 1, Суботић 2, Тртовић, Вићковић, Басара 1, Вукићевић 2, Шулц 1, Смиљевић 1, Радовић 1, Алексић.