ЧУВАЈ СЕ УРОШЕ: Медићев ривал на UFC Београд је бивши робијаш! "Чудовиште" стиже у Арену (ВИДЕО)
Прави спектакл нас очекује првог августа у Београдској арени.
Највећа организација MMA стиже у српску престоницу, а централни дуел биће окршај Уроша Медића и Американца мексичког порекла Данијела Родригеза.
Оно што је занимљиво јесте да је претходних осам месеци Родригез провео у затвору.
Своју несвакидашњу причу испричао је код Џоа Рогана на подкасту када је открио да је ухапшен на граници САД и Мексика са 27 грама марихуане.
- Осам месеци у кавезу у Тихуани, у Мексику, никада није сломило мој дух. Учинио сам све што је било могуће да останем спреман и фокусиран за повратак у UFC октагон. Очекујте гладнију и концентрисанију верзију мене. окушали су да ми одузму све, а сада је време да се вратим и покажем вам чудовиште које је затвор створио - рекао је Родригез на друштвеним мрежама, након чега је добио позив Џоа Рогана за гостовање на подкасту.
- Када сам стигао тамо, један од чувара ме је препознао. Био сам у лисицама и све то, а он ми каже: "Хеј, могу ли да се сликам с тобом?". Помислио сам: "Шта?!" Остали затвореници су гледали около и питали се ко сам, јер је чувар покушавао да им објасни ко сам и да ли сам познат. То је био најгори затвор у којем сам икада био, а био сам у много затвора - почео је своју исповест Данијел Родригез.
Било је и покушаја мита од стране чувара.
- Чувари су дошли по мене, извели ме и пребацили у потпуно други део затвора, на трећи спрат друге зграде. Док су ме спроводили, видео сам завесу која је заклањала цео блок и помислио сам: "Шта се, дођавола, дешава"? Када сам ушао, довели су ме до једног човека који ме је питао: "Ти си UFC борац?" Испоставило се да је он вођа картела. Хтео је да ми покаже како ствари функционишу тамо. Тај човек је живео као краљ - имао је телевизор, Плејстејшн у ћелији и све погодности које можете да замислите. Рекао ми је да он тамо води главну реч и додао: "Ово је наш дом."
Вођа картела је наплатио Родригезу 3.000 долара да дели ћелију са њим, а овај је током осам месеци практично постао његов телохранитељ.
- Стекао сам утисак да сам био његова заштита. Када бисмо излазили у затворско двориште, говорио би ми да ходам поред њега. Имао сам осећај да, пошто сам његов цимер у ћелији, ја чувам њему леђа, а он мени. Заиста сам му веровао, а то је веома тешко у затвору. Али тамо врло брзо стекнеш осећај какав је неко - закључио је Родригез.