ДЕЛФИНИ СЕ БРЗО ОПОРАВИЛИ: Савладана Грчка, следи борба за пето место (ФОТО)

06.04.2019. 18:20
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Србија сутра од 16.45 играју против Црне Горе.

Ватерполисти Србије играће за пето место на Европа купу у Загребу пошто је савладала Грчку са 14:10 (3:4, 5:4, 3:1, 3:1) у првом мечу за пласман од 5. до 8. места. Србија ће за 5. место играти против Црне Горе у недељу од 16.45.

ПРОМЕНЕ У ТЕНИСУ НА ОЛИМПИЈСКИМ ИГРАМА: Нема више финала у три сета

ВЕЛИКИ ПОДВИГ: Важна БРОНЗА Србије у борби за Олимпијаду у Токију! (ФОТО)

ХАБИБ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО МЕКГРЕГОРУ: Платићеш ми за ОВО! А, онда најпровокативнија слика (ФОТО)

Још једном је Србији било потребно времена да уђе у свој ритам и прилагоди се новим правилима, што је посебно било приметно у одбрани пошто је Србија примила осам голова у првом полувремену. Кључни тренутак за Србију се догодио крајем треће четвртине када је Митровић одбранио петерац први вођству Делфина 10:9, а већ у наредном нападу је Филиповић погодио и донео први пут два гола предности Србији. У последњој четвртини Србија је потпуно надиграла Грчку и дошла до убедљиве победе.

Filip Filipović
Филип Филиповић / Извор: МН Press

Најефикаснији у Србији био је Филип ФИлиповић са четири поготка, док је три гола дао Душко Пјетловић. Код Грка су Капотис и Гунас постигли по три гола.

Погледајте како изгледа руска одбојкашица Екатерина Ефимова.