Домаћин остао уплакан: Шведској бронза и виза за Олимпијске игре

28.01.2024. 17:08
Rukometna reprezentacija Švedske
Рукометна репрезентација Шведске / Извор: Профимедиа

Финалисти је већ раније чекирали.

Рукометаши Шведске освојили су бронзану медаљу на Европском првенству, пошто су у мечу за треће место победили домаћина Немачку са 34:31 и тако обезбедили учешће на Олимпијским играма.

Партизан представио дресове за предстојећу сезону: Један детаљ СВИМА упао у око (ФОТО)Partizan

Одабран најбољи тим Европског првенства у рукометуrukomet

Одабран најбољи тим Европског првенства у рукомету

СМРТ ИЛИ РЕНЕСАНСА СРПСКОГ РУКОМЕТА: Добијен брутално тежак противник у баражу за СПrukometna reprezentacija Srbije

Много бољи старт утакмице су имали Швеђани који су хтели да и ово првенство Европе заврше са медаљом, али и бронза из Келна доноси пут у Париз.

Расла је предност Шведске брзо у првих десет минута првог дела игре. Није прошло ни пола првог полувремена, а Швеђани су имали три гола разлике. Немци нису могли да се опораве од тога, нису могли да спусте предност испод три гола предности, а разлика Шведске је до ишла чак до 7 и то у два наврата. Први део игре је завршен са шест голова предности 18:12.

У другом полувремену су Немци били у налету, могли су да се врате и последњим атомима снаге су успели да смање предност Шведске на свега један гол. Међутим у тим тренуцима када су Немци можда могли да преокрену резултат, разбранио се Паличка који је бранио у битним тренуцима и тако сачувао предност свом тиму, који је дошао до победе резултатом 34:31.