ДОМИНАЦИЈА: Данска ТРЕЋИ ПУТ заредом ШАМПИОНА СВЕТА!

29.01.2023. 22:39
Rukometna reprezentacija Danske
Рукометна репрезентација Данске / Извор: Профимедиа

Има ли бољих?

Рукометаши Данске одбранили су титулу шампиона света, пошто су у финалу Светског првенства победили Француску, резултатом 34:29 (16:15).

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО У РУКОМЕТУ: Шпанци преокретом до медаље против Шведске

СЕНЗАЦИЈА У КУПУ: Црвена звезда савладала Нови Београд и освојила трофеј

КУП СРБИЈЕ: Звезда направила сензацију и победила БРАНИОЦА трофеја

Били су фаворити Данци и ту улогу су оправдали. Меч су отворили одлично, водили су 4:1, затим 7:3, па 10:6 и константно су имали четири гола предности. Водили су и са пет голова предности, али се све окренуло.

Французи су затим закључали све пред својим голом. Заиграли су добро у завршници првог полувремена и пружили су нам неизвесност, с обзиром да је деловало да ће Данска рутински и убедљиво славити.

Вратили су се на само гол заостатка и отишли су на одмор са надом да могу да се боре са Данцима у наредних пола сата.

Успели су да изједначе, играло се гол за гол, али Данци су Данци. Увек су били корак испред, увек су успевали да оду на два гола предности и када су у последњих десет минута ушли са три гола вишка, јасно је било да ће Француска било шта тешко направити.

Одржали су предност и на крају одбранили титулу шампиона света, тачније трећи пут заредом су покорили свет у рукомету. Француска је освојила своје друго сребро.

До победе су их предводили Лауге са 10, Питлик са девет и Гидсел са шест голова.

У пораженом саставу истакли су се Ремили са шест и Мем са пет голова.