ДОШАО ЈЕ КРАЈ: Марк Маркес напушта Репсол Хонду

07.09.2023. 22:27
Mark Markes
Марк Маркес / Извор: Профимедиа

Шпанац би могао да вози за Грезини за који вози његов млађи брат Алек.

Шпанац Марк Маркес могао би наредне сезоне да вози за екипу Грезини у Мото ГП шампионату, преноси шпански спортски лист Ас. Маркес је тренутно члан екипе Репсол Хонда, а у овом тиму освојио је шест титула у "краљевској класи". Он је по једном био светски шампион у Мото2 класи и у класи до 125 кубика.

КЛАДИОНИЧАРСКИ САН: У једном дану узео 700.000 ЕВРА у Mozzartu - и то КАКО!

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Раднички савладао Приморац после петараца

СП У ВЕСЛАЊУ: Три Ц финала за Србију

Маркес је ове сезоне освојио само 22 бода и налази се тек на 19. месту у генералном пласману возача. Шпанац је ове сезоне имао бројне падове, а завршио је само две трке.

Шпански медији подсећају да за екипу Грезини вози млађи брат Марка Маркеса, Алек, који је ове сезоне освојио 102 бода. Грезини користи мотоцикле Дукатија. Наредна трка у Мото ГП шампионату биће одржана 10. септембра за Велику награду Сан Марина.