ВЕЛЕСИЛА: СРБИЈА ПРВАК ЕВРОПЕ, четврти пут у низу!

28.07.2018. 21:35
Vaterpoo reprezentacija Srbija
Ватерпоо репрезентација Србија / Извор: Ватерпоо репрезентација Србија

Меч за златну медаљу.

Ватерполо репрезентација Србије четврти пут узастопно постала је шампион Европе пошто је у финалу првенства Старог континента у Шпанији савладала селекцију домаћина после петераца са 12:10 (0:1, 3:3, 3:2, 1:1, 5:3).

Шпанци су ношени подршком домаћих навијача успели прв ида поведу и чувају то вођство све до пред крај треће деонице када је Србија успела да први пут поведе 6:5 голом Прлаиновића. Ипак, Шпанци су успевали да прате Делфине и имају велику прилику у завршници за вођство, али је одбрана Србије била на нивоу и отишло се у петерце. Са петераца је Србија била сигурна, Фернандез је погодио стативу, а Ћук ставио тачку и донео Србији четврти узастопну титулу европског шампионата.

Ватерполо репрезентације Србије и Шпаније од 22.15 играју финале Европског шампионата чији је домаћин Барселона. Србија је актуелни европски првак већ шест година пошто ће покушати четврти пут узастопно да освоје европску круну, док ће Шпанци покушати да први пут постану шампиони Старог континента.

Делфини су у полуфиналу били бољи од Хрватске са 9:7, док су Шпанци у узбудљивом другом полуфиналу успели да са 8:7 савладају репрезентацију Италије. Шпанцима ће ово бити прво финале Европског првенства још од 1991. када су поражени од тадашње СФРЈ.

Ток финалне утакмице пратите на порталу Србија Данас.

ПЕТЕРЦИ

СРБИЈА ЈЕ ОДБРАНИЛА ТИТУЛУ, ДЕЛФИНИ СУ ЧЕТВРТИ УЗАСТОПНИ ПУТ ШАМПИОНИ ЕВРОПЕ.

ИВ ЧЕТВРТИНА

32. минут - Митровић је одбранио и Србија је сачувала нерешено са играчем мање, али је лопта и даље за Шпанце, али су Делфини успели да сачувају мрежу. Савић тражи тајм-аут. Србија не користи последњи напад и одлази се на петерце.

30. минут - Алексићев шут брани Пинедо, али је лопта и даље за Србију, а судије свирају контра фаул.

29. минут - Пјетловић у последњим секундама погађа пречку, али Прлаиновић краде лопту. Пјетловић је изборио играча више, а Мандић није успео да погоди.

28. минут - Нови играч више за Шпанију, користи Маљарах то и ново изједначење 7:7.

27. минут - Филиповић није искористио играча више, али је лопта и даље за Србију. Нови играч више којег Србија овај пут користи, а прецизан је био Јакшић за вођство Србије 7:6.

26. минут - Србија се одбранила са играчем мање, али у следећем нападу нису Делфини успели да искористе играча више. Ћук је одмах искључен, али је Митровић одбранио.

III ЧЕТВРТИНА

24. минут - Прлаиновић је искористио играча више за прво вођство Србије 6:5, али је Мунариз лобом успео да донесе изједначење 6:6 пред последњу четвртину и поново у последњим тренуцима као и на крају друге.

23. минут - Имала је Србија среће, Шпанци погађају стативу, а Дејан Савић тражи тајм-аут.

22. минут - Србија се одбранила са играчем мање, а затим је Мандић изједначио на 5:5.

20. минут - Неколико неискоришћених напада на обе стране.

19. минут - Митровић добро брани контру Шпанаца, али је и Пинедо сигуран на другој страни.

18. минут - Добра одбрана Србије и одмах искључење за Шпанце, али Ћук не користи то јер је његов ударац зауставио Пинедо.

17. минут - Одмах Шпанци повећавају вођство преко Дел Тора на 5:3, али већ у наредном нападу Ћук смању је на 5:4.

II ЧЕТВРТИНА

16. минут - Користи Србија поново играча више, а Митровић успешно то користи и доноси Србији нерешено, али Рока у последњим секундама доноси ипак вођство Шпанији на полувремену 4:3.

15. минут - Још једна добра одбрана Србије, али Пинедо је одличан на голу, зауставља још један шут Јакшића.

14. минут - Србија је искористила играча више, а Алексић добро шутира и смањује на 3:2. Србија успева да се одбрани, али Јакшић не успева да донесе изједначење.

13. минут - Фаул у нападу Пјетловића, Шпанци брзо развијају контру и Фелипе Пероне погађа за 3:1.

12. минут - За разлику до Србије, Шпанци користе играча више, Гранадос погађа за ново вођство домаћина Европског шампионата. Већ у следећем нападу Јакшић погађа стативу и Шпанци су сачували вођство.

11. минут - Србија не користи играча више, Пинедо брани шут Филиповића.

10. минут - Шпанци погађају стативу, остаје 1:1.

9. минут - Србија користи играча више и после 0/6 из игре, Прлаиновић погађа за 1:1.

И ЧЕТВРТИНА

8. минут - Пјетловић не добија фаул, а Шпанци погађају стативу у последњим секундама прве четвртине и резултат остаје 1:0.

7. минут - Митровић одличан на голу, а на другој страни Мандић је неуспешан.

6. минут - Прлаиновић из два пута не погађа. Први пут његов шут зауставља пречка, а други пут брани голман Шпаније.

5. минут - Нервозан почетак на обе стране, нема промене резултата. Ћук је искључен, а Шпанци траже тајм-аут који им се исплатио. Шпанија је искористила играча више и преко Маљараха повели са 1:0.

4. минут - Филиповић је још једном промашио, али је одбрана Делфина на другој страни поново на висини задатка.

2. минут - Без погодака у уводним минутима финала.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.