ЕП У ФРАНЦУСКОЈ: Пораз храбрих Српкиња! Без полуфинала! (ФОТО)

10.12.2018. 22:29 14:38
Srbija
Србија / Извор: Twitter

Драма у последњем мечу четвртог кола.

Женска рукометна репрезентација Србије није успела да се пласира у полуфинале Европског првенства у Француској. Поразом од Црне Горе 27:28, изабранице Љубомира Обрадовића и теоретски су испале из трке за медаљу, иако су током већег дела меча имале вођство и одлично играле.

СМЕХ ДО СУЗА: Селектор Црне Горе на УРНЕБЕСАН начин најавио меч са Србијом (ВИДЕО)

ЉУБОМИР ОБРАДОВИЋ: Важност је спутала играчице (ФОТО)

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ: Олимпијске шампионке прејаке за Србију (ВИДЕО)

Одиграле су Српкиње сјајно у првом полувремену. Од почетка су показале Црногоркама да неће устукнути, иако их је пре овог дуела само теорија делила од пласмана у полуфинале.

Ангажованом игром успешно су парирале противницама. Ни изненадна повреда голмана Катарине Томашевић, када је изврнула зглоб у 19. минуту и морала да напусти паркет, уступивши место Марији Чолић, није пореметила Обрадовићеве изабранице.

Како је дуел одмицао, предност Србије је расла. Одбрана Црне Горе није имала решење за расположену Катарину Крпеж-Шлезак која је до полувремена постигла чак осам голова, од тога два са седам метара.

Чврста одбрана допринела је да српски тим сачува мрежу чак 10 минута, што им је омогућило да у 27. минуту дођу до рекордног вођства од 15:11. Успеле су Црногорке до одмора да постигну још један погодак и предност Србије смање на три гола заостатка (15:12).

У наставку Црногорке су се пробудиле и корак по корак, смањивале вођство Обрадовићевог тима, да би у 40. минуту дошле само на гол заостатка (17:16). Није дозволила капитен Крпеж-Шлезак да дође до тога, па је десетим голом на мечу вратила своје другарице на "плус два".

Четвртим голом на утакмици Јованке Радичевић, Црна Гора је у 44. минуту стигла до изједначења (19:19), а у 53. и до вођства од 24:25. Велики промашај Андрее Лекић у наредном нападу и нови гол Мајде Мехмедовић одвели су Црногорке на прву предност од два гола разлике. На два минута пре последњег звука сирене погодила је и Милена Раичевић за великих 25:28, што је био крај снова о пласману у полуфинале.

Овим резултатом Србија је изгубила шансу да се против Француске боре за полуфинале, тако да ће на овом такмичењу изабранице Љубомира Обрадовића остати без медаље.

СРБИЈА - ЦРНА ГОРА 27:28

ДВОРАНА: XXL у Нанту.

СУДИЈЕ: Кристина Настасе (Румунија), Симона Ралука (Румунија).

СРБИЈА: Томашевић, Чолић, Радосављевић, Крпеж-Шлезак 12, Лекић 2, Стевин, Лавко 4, Ковачевић, Николић, Т. Радојевић, Поп-Лазић 2, Д. Радојевић 5, Вукајловић, Стоиљковић 2, Цвијић, Дмитровић.

ЦРНА ГОРА: Рајчић, Ненезић, Радичевић 5, Јауковић 6, А. Булатовић, Кликовац, Ујкић, Премовић, К. Булатовић 3, Брновић 1, Павићевић, Рамусовић, Мехмедовић 6, Деспотовић, Раичевић 6, Грбић 1.