ЕП У РУКОМЕТУ: Драма ОДЛУЧИЛА финале! Шпанци ОДБРАНИЛИ трон, Хрватска у СУЗАМА!

26.01.2020. 18:07
rukometna reprezentacija Hrvatske
рукометна репрезентација Хрватске / Извор: Реутерс

Невероватан финиш.

Рукометна репрезентација Шпаније је нови-стари владар Старог континента! Црвена фурија је у драматичном финалу Европског првенства савладала Хрватску резултатом 22:20 и поновила успех од пре две године из Загреба, када је против Шведске понела епитет најбоље европске селекције!

ЕП У РУКОМЕТУ: Хрват пре финала изабран за најбољег играча турнира

ПАО ЈЕ И СВЕТСКИ ШАМПИОН: Србија ОСВОЈИЛА пето место на континенталном првенству

СВАКА ЧАСТ: Српски стрелци ОСВОЈИЛИ четири медаље у Минхену!

Меч у Стокхолму обиловао је преокретима. Хрвати су током првог полувремена имали и вођство од три гола разлике (10:7), да би Шпанци заиграли агресивније и овај део игре ипак решили у своју корист резултатом 12:11.

До максималних 4 у другом полувремену (16:12) шампион Европе је стигао ангажованом игром у одбрани. Хрвати се међутим нису предавали, па се у последња два минута ушло нерешеним резултатом 20:20. Црвена фурија је оправдала тај надимак и са још две лопте у мрежи хрватске селекције, поново постала најбоља на Старом континенту.

Гомез је са пет голова предводио Шпанију до злата, а по два поготка иза свог имена имали су Агуинагалде, Канељас, Ентрериос, Дујшебајев и Сармиенто, док је погодак виђе имао Македа. У пораженом саставу доминирао је Дувљак са пет голова, док су Хорват, Карачић, Марић и Стапанчић имали по три.

Хрвати су на крају остали утучени, ово им је било треће финале на европским првенствима у којем нису успели да дођу до најсјанијег одличја, а поново су били изузетно близу. То је уједно и једина велика медаља која им недостаје у витринама. Претходно су играли у финалима 2008. и 2010. године, дочекали су ново, али им је на крају срећа окренула леђа.

Хрватски навијачи остали су у сузама, председница Колинда Грабар-Китаровић је покуњеног носа на трибинама, играчи у неверици и сузама, иако су имали златну медаљу у џепу.

ШПАНИЈА - ХРВАТСКА 22:21 (12:11)

ШПАНИЈА: Варгас, Агинагалде, Арино, Соле, ЦанелЈас, Душебајев, Ентрериос, Македа, Фернандез, Сармиенто, Цораљес, Гони, Фигерас, Морос, Гомез, Гвардиола.

ХРВАТСКА: Шего - Муса - Хорват, Мандић, Степанчић, Дувњак, Карачић, Ашанин, Матановић, Шипић, Брозовић, Марић, Мамић, Шарац, Хрстић, Циндрић.

Погледајте како изгледа Морана Мамић, модел и једна од најлепших Хрватица.