ЕП У РУКОМЕТУ: Французи не знају за МИЛОСТ! Украјинци лако ПАЛИ

15.01.2022. 19:52
detalj sa meča Francuska-Ukrajina
детаљ са меча Француска-Украјина / Извор: Профимедиа

Нови тријумф олимпијских шампиона.

Рукометна репрезентација Француске забележила је и другу победу на Европском првенству у Мађарској и Словачкој, пошто је у Сегедину савладала Украјину више него убедљивим резултатом 36:23 (19:12).

САТ И ПО ПРЕД МЕЧ СА ХРВАТИМА: Србији стигле ОДЛИЧНЕ вести!

ФОТКА О КОЈОЈ БРУЈИ ЕВРОПА: Навијачи Србије и Хрватске СРЕЛИ се у Сегедину! А онда... (ФОТО)

У ПРАВИ ЧАС ЗА ЊИХ: Хрватска добија велико појачање пред меч са Србијом

Ниједног тренутка Галски петлови нису дозволили Украјинцима да их угрозе. Иако је селектор Гијом Жил одморио најбољег играча Николу Карабатића, за меч против Србије у последњој рунди, Триколори су деловали сигурно и рутински уписали нови тријумф.

Утркивали су се Брит, Деска, Лагард, Мем ко ће постићи лепши гол, док је на другој страни најбоји појединац Украјине Дмитро Хориха једини претио Венсану Жерару, постизао је ефектне голове, али је већ у 34. минуту, после гледања видео снимка, добио црвени картон јер је оштро стартовао на противничког играча.

После 15 минута, Французи су имали пет голова вишка (15:10), а на полувремену један више (17:11). У 48. минуту после гола Валентина Порта, олимпијски шампион је створио први пут двоцифрену предност - 28:18. Без Хорихе, Украјинци су били безопасни по Веслија Пардина, који је у наставку заменио првог голмана Жерара. Олимпијски шампион је до краја додао гас и славио са огромних 13 голова разлике.

Код Триколора најефикаснији је био Дилан Наи са шест голова, док су Роман Лагард и Иг Деска по четири пута затресли мрежу противника. Тибо Брит, Лудовик Фабрегас, Беноа Конко и Мелвин Ричардсон дали су по три гола.

Што се тиче Украјинаца, Дмитро Хориха је постигао седам голова. Чинило се да ће пребацити двоцифрен учинак, међутим, судије из Словачке Рудински и Мандак су на старту другог полувремена показале искључење најбољем играчу у пораженом тиму и послале га на трибину.

Најновије вести о спорту прочитајте ОВДЕ.