ЕП У РУКОМЕТУ: Висок ЛЕТ Орлова, Србија кренула ПОБЕДОМ! Кукић и Бомаштар УНИШТИЛИ Украјинце

13.01.2022. 19:25
rukometna reprezentacija Srbije
рукометна репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Изабраници Тонија Ђероне силовити у Сегедину.

Рукометна репрезентација Србије победом је стартовала на Европском првенству које се одржава у Мађарској и Словачкој.

Орлови су у првом колу, упркос силним кадровским проблемима, савладали Украјину резултатом 31:23 (17:11) и на најлепши начин најавили дерби против Хрватске у другој рунди.

ВРЕМЕ ЈЕ ДА ОРЛОВИ ПОЛЕТЕ: Почиње Европско првенство у рукомету, искористи ПРОМО КВОТУ и играј на Србију

КОНАЧНО ДОБРА ВЕСТ ЗА ЂЕРОНУ: Победио је КОРОНУ, играће на ЕП!

ЂЕРОНА НЕЗАДОВОЉАН: Много пропуста, како да играмо

Сјајно су изабраници Тонија Ђероне ушли у меч са вечерашњим ривалом. Жељни доказивања и победе, од првог минута кренули су агресивно, и на крилима Милана Бомаштара и Лазара Кукића, противничке играче доводили до лудила.

Голман српске селекције бриљирао је испред црте, бранио и немогуће и већ до полувремена имао седам одбрана на конту. И то каквих! Осим заустављеног седмерца, Бомаштар је осујетио и неколико удараца украјинских рукометаша, који су готово били виђени у његовој мрежи.

Ношени његовим блиставим интервенцијама, српски играчи су у нападу били још ефикаснији. Орлови су први пут повели у 6. минуту са 3:2, а како је меч одмицао, расла је и предност нашег тима.

До одласка на полувреме, Србија је имала максималних шест голова разлике у 28. минуту (16:10), када је Сретеновић био прецизан.

СРБИЈА – УКРАЈИНА 31:23 (17:11)

СЕГЕДИН – Пик Арена. Гледалаца: 2.000. Судија: Ларс Јорум и Хавард Клевен (Норвешк). Седмерци: Србија 4 (4), Украјина 2 (0). Искључења: Србија 6, Украјина 10 минута.

СРБИЈА: Бомаштар (девет одбрана, седмерац), Борзаш 1, Сретеновић 2, Ђукић 4 (2), Пешић, Радивојевић 5 (2), Пешмалбек 3, Кукић 7, Шотић 3, Марсенић 2, Орбовић 1, Милосављевић 1, Митић, Ђорђић 2, Цупара (три одбране), Иванишевић.

УКРАЈИНА: Комок (две одбране), Тереков (четир одбране), Залевскји, Буниненко, Касаи 2, Тиутуњук 2, Тилте 1, Кравченко 2, Донцов 3, Хориха 6, Бурзак 1, Ближњук, Турченко 2, Минотскји, Илченко 3, Артеменко 1 (1).

Семафор: 2:1 (4), 4:3 (8), 6:4 (10), 7:4 (13), 8:5 (14), 10:6 (19), 11:8 (22), 13:8 (25), 14:9 (26), 16:11 (29), 17:11 (30), 18:11 (32), 20:14 (36), 22:14 (38), 23:14 (40), 23:16 (42), 26:16 (46), 28:17 (49), 29:18 (52), 30:19 (54), 31:21 (56), 31:23 (60).

Није имала Украјина решење за средњег бека српске селекције Лазара Кукића, који се поигравао са одбраном нашег ривала. Само им је у првом делу „спаковао“ шест погодака

Где су стали у првом, играчи Србије наставили су и у другом делу. Нису „повукли ручну“, заиграли су у истом темпу и предност повећали на осам разлике у 38. минуту (22:14).

Mijailo Marsenić
Мијаило Марсенић / Извор: Реутерс

Када је Ђукић постигао свој четврти погодак и одвео Орлове на 10, а затим и Петар Ђорђић маестралним голом са своје половине на двоцифрену предност 10 минута пре краја (26:16), било је јасно да славље може да почне.

До краја утакмице, Србија је рутински привела посао крају и уписала прве бодове на Шампионату Старог континента.

Најефикаснији у српској селекцији био је Лазар Кукић, уједно и играч утакмице, са седам постигнутих голова, Богдан Радивојевић је дао два мање, а Ђукић четири поготка.

У репрезентацији Украјине истакао се Дмитри Горига са пет голова, док је Донцов три пута био прецизан.

Изабраници Тонија Ђероне се у 2. колу, које је на програму 15. јануара (20.30) састају са селекцијом Хрватске, док се украјинска селекција састаје са шампионима Олимпијских игата из Токија - Французима.

Најновије вести о спорту прочитајте ОВДЕ.