СП У РУКОМЕТУ ЗА ЖЕНЕ: Србија са првог места чека Црну Гору у осмини финала (ФОТО)

08.12.2017. 22:00
Ženska rukometna reprezentacija Srbije
Женска рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

Савладана Јужна Кореја са 33:28.

Рукометашице Србије савладале су Јужну Кореју са 33:28 (15:14) у последњем мечу групе Д и тако освојиле прво место у групи, које им је у осмини финала за противника донело Црну Гору, четвртопласирану репрезентацију из групе Ц.

МИЛОЈЕВИЋ: Немам посебну жељу за жреб, нека се други плаше нас (ФОТО)

КАКО ЛИ ЈЕ ОН РЕАГОВАО? Роналдова бивша девојка отишла у ПОРНО глумице (ФОТО)

Корејке су биле бољи ривал током већег дела првог полувремена које су провеле у вођству. Ипак, ниједног тренутка њихова предност није била већа од два гола. У завршници полувремена изабранице селектора Љубомира Обрадовића успеле су да дођу до преокрета и два гола предности, али су Кореанке на велики одмор отишле са голом заостатка.

Србија је још боље играла у наставку, али нису успевале наше девојке да дођу до осетније предности. Колико је напад добро функционисао, толико је било проблема у одбрани пошто је Јужна Кореја лако постизала голове. Србија је одржавала константно вођство које је у неким тренуцима износило два разлике, да би коначно у Србија дошла и до три гола предности. Ипак, дисале су Корејке за вратом изабраницама Љубомира Обрадовића и успеле чак да стигну и до изједначења у последњих 10 минута меча. Србије је успела да издржи тај налет и поново дође до вођства од три разлике што је било довољно да се обезбеди тријумф и прво место у групи.

СРБИЈА - ЈУЖНА КОРЕЈА 33:28 (15:14)

ДВОРАНА: Арена Лајпциг.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000

СРБИЈА: Чолић, Цвијић, Дамњановић, Дмитровић, Крпеж, Лавко, Лекић, Николић, Обрадовић, Поп-Лазић, Радивојевић Д, Радивојевић Т, Радосављевић, Стевић, Стоиљковић, Томашевић.

ЈУЖНА КОРЕЈА: Џу, Парк, Џонг, Ким, Џо, Хјесу Сонг, Рју, Џунг, Чои, Сим, Ким, Канг, Џијун Сонг, Џијунг Сонг, Ли, Ју., Сојеонг.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.