ЕП У ВАТЕРПОЛУ: Ајкуле без чељусти у Будимпешти

24.01.2020. 20:10
Vaterpolo
Ватерполо / Извор: Профимедиа

Шпанци сазнали име ривала у борби за трон.

Ватерполо репрезентација Мађарске савладала је Црну Гору у другом полуфиналу Европског првенства у ватерполу резултатом 9:8 (1:2, 3:1, 4:2, 2:3). Према томе, домаћин турнира у Будимпешти ће се за златну медаљу борити са Шпанцима у недељу од 19 часова, а 90 минута раније у базен ће упливати Ајкуле и хрватске Баракуде у утакмици за треће место.

ЕП У ВАТЕРПОЛУ: Шпанци упецали Баракуде, цео свет се СМЕЈЕ селектору Хрватске

САВИЋ У ШАЉИВОМ ТОНУ: И у браку се ОВО деси у седам година!

ПАТРИОТА СА ВЕЛИКИМ П: Дедовић после победе над Грчком ОДУШЕВИО Србију

Црна Гора је боље отворила меч и после првих осам минута Ајкуле су имале гол предности, али је у наредне две четвртине доминирала домаћа екипа. Мађари су у тих 16 минута постигли седам голова, а примили су само три, па је пред последњу деоницу резултат био 8:5. Ипак, Црногорци се нису предавали и у последњој четвртини су играли маестрално, али је минус ипак био ненадокнадив и утакмица је завршена победом Мађарске од 10:8 коју су домаћини запечатили голом у последњој секунди меча.

Најзаслужнији за пласман Мађара у финале био је капите Денес Андор Варга са четири постигнута гола, а расположен је био и Герго Заланки са два поготка. Са друге стране, истакао се Ђуро Радовић који је три пута тресао мрежу, док је два пута прецизан био Стефан Пјешивац.

Погледајте како изгледа Софија Томала, девојка Лориса Каријуса.

ПСИХИЧКИ ТЕШКИ МЕЧЕВИ: Ево како Пијетловић види судар светског и олимпијског шампиона

ДЕЛФИНИ САВЛАДАЛИ ГРЧКУ: Са светским шампионом за пето место у Европи

ПРЛАИНОВИЋ БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: Српски ВАТЕРПОЛО пропада због Партизана! Нисам оптимиста ...