ЕВРОКУП: Звезда потопљена у Београду, у реваншу је чека НЕМОГУЋА мисија (ФОТО)

08.11.2017. 18:40
VK Crvena zvezda
ВК Црвена звезда / Извор: МН Press

Меч одигран у Београду. Нова утакмица на програму 9. децембра.

Ватерполисти Црвене звезде одиграли су прву утакмицу четвртфинала Еврокупа, против Вероне и изгублили. На базену СЦ "Милан Гале Мушкатировић" у Београду резултат је био Црвена звезда - Верона 5:10 (0:1, 3:3, 2:2, 0:4). Реванш је на програму 9. децембра, а екипа Дејана Савића практично има немогућу мисију.

У првој четвртини виђен је само један гол, и то у мрежи Црвене звезде. У наставку меча, Небојша Тохољ и Вељко Танкосић су погађали и смањили предност Италијана на 3:2. Убрзо је било и 4:2 за Верону, да би Александар Његован смањио на 4:3. Тим резултатом је и завршено прво полувреме.

Већ у уводним минутима треће четвртине Верона је поново повела са два гола разлике, да би Ђорђе Танасковић смањио на 5:4. "Бомбом" са неколико метара, Огњен Стојановић је изједначио на 5:5. То је уједно био и први егал на мечу на Дорћолу. Ипак, Фиљиоли је донео нову предност Верони. Резултат на крају треће четвртине био је 6:5 за Италијане. На почетку последње деонице Гало је повећао на 7:5. Убрзо је Луонго повећао на 8:5, да би у наредном нападу било и 9:5. У последњим тренуцима било је и кошкања у базену, али се све завршило на томе.

До краја је виђен још један гол, за коначних 10:5.