ЕВРОПА КУП: Делфини поражени од Хрватске у мечу без такмичарског значаја!

17.02.2018. 20:18
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Меч 4. кола.

После три узастопне победе на новоформираном Европа куп турниру у Сплиту, ватерполисти Србије доживели су први неуспех. Изабраници Дејана Савића поражени су од домаћина Хрватске са 7:9 (3:2, 1:3, 1:3, 2:1) у мечу без значаја за пласман међу осам најбољих.

ЕВРОПА КУП: Делфини лако изашали на крај са Холандијом

ЕВРОПА КУП: Делфини савладали Грчку и обезбедили пласман на завршни турнир

Dejan Savić
Дејан Савић / Извор: МН Press

СТРАВА И УЖАС НА ЗОИ: Аустријанац за длаку избегао смрт! Задобио прелом петог вратног пршљена (ВИДЕО)

Делфини су одлично отворили меч. На старту су Филип Филиповић и Сава Ранђеловић су покушали да угрозе гол Марка Бијача, али је голман домаћих био сигуран, са друге стране Хавијер Гарсија је погодио пречку. После два минута игре Лука Лончар је успео да избори петерац, а Анђело Шетка је затресао мрежу Бранислава Митровића, за вођство Хрватске од 1:0.

Домаћи су наставили да прете преко Гарсије и Мара Јоковића, док на другој страни Србија није имала идеју у нападу. Међутим, три минута пре краја првог периода Никола Јакшић се подигао после фаула и поравнао на 1:1, већ у следећем нападу Душан Мандић је на сличан начин донео вођство Србији од 2:1.

Хрватска је пропустила две прилике са играчем више, док је Србија на другој страни једну такву искористила. Јосип Врлић је пола минута пре краја првог периода морао у кућицу за искључене играче, Мандић је на десној страни остао сам и није му било тешко да затресе мрежу, за 3:1. Ипак, Јоковић је лепим ударцем са дистанце смањио разлику пред одлазак на малу паузу – 3:2.

Домаћини су други период решили су своју корист са 3:1, а испоставило се да је финиш друге и почетак треће четвртине решио победника. Србији је требало чак девет минута да затресе мрежу Баракуда. Хрвати су то искористили и како је време одмицало њихова предност је расла до рекордних плус четири (9:5). Упркос поразу, Делфини су изборили пласман на Ф8 Европа купа и наставиће такмичење у Сплиту.

Србија – Хрватска 7:9 (3:2, 1:3, 1:3, 2:1)

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић, В. Рашовић, Ранђеловић, Ћук, Д.Пијетловић, Лазић, Стојановић, Јакшић, Филиповић, Драшовић, С. Рашовић, Б. Митровић. Селектор: Савић.

ХРВАТСКА: Бијач, Мацан, Фатовић, Лончар, Јоковић, Буљубашић, Вукићевић, Бушље, Крапић, Врлић, Шетка, Гарсија, Марцелић. Селектор: Туцак.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.