ФИНАЛЕ СВЕТСКЕ ЛИГЕ: Драма до КОСКЕ у режији Срба и Хрвата, ПЕТЕРАЦ у последњим секундама одлучио шампиона!

23.06.2019. 17:23
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Лудница!

Ватерполо репрезентација Србије освојила је Светску лигу победом над Хрватском у неизвесном финалу резултатом 12:11 (1:3, 5:2, 1:3, 5:3). Делфини су тријумфом над Баракудама на Ташмајдану обезбедили визу за наредне Олимпијске игре у Токију. Победа изабраника Дејана Савића је још већа када се узме у обзир да су Хрвати имали чак три петерца на мечу, али Србија је била јача од тога и поново је доказала каква је велесила.

СРБИЈА ЈЕ НА НОГАМА: Хрвате чека ПАКАО на Ташмајдану (ФОТО)

БОРБА ЗА ТРОФЕЈ И ОЛИМПИЈСКУ ВИЗУ: Србија или Хрватска? Кладионице немају дилему, квота на Делфине ће вас ШОКИРАТИ

ОВО ЋЕ ЗАНИМАТИ ВЕЧИТЕ: Будућност представила новог тренера!

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА:

ПОСЛЕДЊИ МИНУТ ФИНАЛА:
Гол Филиповића са пет метара за трофеј! КРАЈЈЈ! Србија је освојила Светску лигу!
8. минут:
Вукићевић поравнава на 11:11!
7. минут:
ГОООООООООООЛ Филиповића за 11:10!
6. минут:
Нерешено! Филиповић поравнава резултат.
4. минут:
Бомба Мандића за 9:9! Каква шрауба српског ДЕЛФИНА!
2. минут:
Ужасни услови за игру! Хрватска поново води.
1. минут:
Србија поравнава преко Јакшића - 8:8!
ОГРОМАН ПЉУСАК, МЕЂУТИМ МЕЧ ЈЕ И ДАЉКЕ ТОКУ!

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА:

8. минут:
Крај треће деонице, Србија није искористила играча више, а Бушље то кажнајава - 8:7 воде Хрвати.
6. минут:
Гол Мандића са пет метара за 7:7!
5. минут:
Серија Хрвата, гол Фатовића за предност - 7:6!
3. минут:
Изједначење - 6:6!
2. минут:
Без голова на старту другог дела, небо изнад Ташмајдан све је црње...

ДРУГА ЧЕТВРТИНА:

8. минут:
Смањује Вукићевић на 6:5, што је и коначни резултат првог полувремена.
7. минут:
Серија Србије од 5:0! Делфини воде са 6:4!
6. минут:
Преокрет Србије! Гол Прлаиновића за 5:4!
5. минут:
Филиповићева бомба за 4:4!
3. минут:
Мандић!!! 4:2 - Србија се враћа!
1. минут:
Нови петерац, трећи по реду за Хрватску - 4:1!

ПРВА ЧЕТВРТИНА:

8. минут:
Нови петерац за Хрвате и то у последњој секунди прве деонице. 3:1 - Маро Јоковић.
7. минут:
Ћук тресе мрежу Бијача! Србија смањује на 2:1.
6. минут:
Србија и даље без гола, Филиповић погађа пречку. На другој страни голман Митровић држи Делфине у животу. Нова одбрана!
5. минут:
Поништен гол Ћука! Судије показалче да је истекло време. Делфини још увек без гола.