ФОРМУЛА 1: Хамилтон у Нирбургрингу ИЗЈЕДНАЧИО Шумијев РЕКОРД! Британац славио 91. пут, а Кими исписао ИСТОРИЈУ

11.10.2020. 16:40
Luis Hamilton
Луис Хамилтон / Извор: Профимедиа

Трка која ће се памтити.

Победник Велике награде Ајфела, на стази "Нирбургринг", је Луис Хамилтон! Возач Мерцедеса стигао је до 91. тријумфа у "најбржем циркусу на свету" и, уједно, изједначио рекорд легендарног Михаела Шумахера.

МОТО ГП: Петрући најбољи у Ле Ману!

ПАО ЈЕ КАО СВЕЋА: Погледајте НОКАУТ ГОДИНЕ (ВИДЕО)

ВЕЛИКА ШТЕТА ЗА СРБИНА: Џокер ПОРАЖЕН у Пољској (ВИДЕО)

Легендарни "Шуми" је поставио рекорд који је био на снази чак 14 година и 10 дана, а Хамилтон ће прву прилику имати шансу да се осамостали на листи најбољих свих времена имати за две недеље у Португалији.

Шестоструки шампион света остварио је седму победу у сезони, а Британац ове сезоне јури још један рекорд прослављеног Немца - седму шампионску титулу.

Друго место заузео је возач Ред Була Макс Верстапен, који је добио додатни бод за најбржи круг трке, а трећи је био Данијел Рикардо из Реноа.

Возач Рејсинг Поинта Серхио Перес био је четврти, возач Мекларена Карлос Саинц пети, а шесто место заузео је Пјер Гасли из екипе Алфа Таури.

Mihael Šumaher, Luis Hamilton
Михаел Шумахер, Луис Хамилтон / Извор: Профимедиа

Возач Ферарија Шарл Леклер заузео је седмо место, док је осми био Нико Хулкенберг из Рејсинг Поинта, возач Хаса Роман Грожан је био девети, а заузео Антонио Ђовинаци из Алфа Ромеа на 10. позицији.

Велика борба за победу на легендарној стази је изостала, а Хамилтон ју је решио претекавши свог тимског колегу Валтерија Ботаса после десетак кругова. Финац је био тај који је повео после старта, актуелни шампион је мало посустао, али је после неколико кругова почео великом брзином да му се приближава. Уследила је Ботасова грешка, коју је Хамилтон искористио и брзо се одвојио, а његов тимски колега је после неколико кругова морао да одустане због квара.

Осим изједначеног Хамилтоновог достигнућа са Шумахером, трку је обележио и рекорд који је поставио Кими Раиконен. Светски шампион из 2007. године је на „Нирбургрингу" одвозао своју 323. трку, по чему је постао рекордер, али је и направио велику грешку због које је кажњен. Финац је катапултирао возача Вилијамса Џорџа Расела, који је потом морао да одустане, а Кими је као 12. прошао кроз циљ, иза Себастијана Фетела у Ферарију.

Што се тиче коначног поредка, Хамилтон у генералном пласману води са 230 бодова, Ботас је други са 161, а Ферстапен трећи са 147 поена.

Следећа трка у шампионату вози се 25. откобра за Велику награду Португалије.

Погледајте како изгледа Вики Одинтцова, девојка Луиса Хамилтона.