ГОЛ КОЈИ ЈЕ ПОДИГАО БУРУ! Хаос на ЕП у рукомету, Швеђани хоће да се Французима ПОНИШТИ победа

27.01.2024. 10:03
Rukomet Francuska Švedska
Рукомет Француска Шведска / Извор: Профимедиа

Желе у финале "за зеленим столом".

Утакмица за анале виђена је у полуфиналу овогодишњег Европског првенства у рукомету. Французи су савладали Швеђане после продужетка резултатом 34:30, а меч је обележио један од најконтроверзнијих голова у историји овог спорта.

Французи су сјајно отворили меч, имали су огромних 6 на полувремену (17:11), али Швеђани су заблистали у настваку, направили чудесан преокрет и у последњи минут ушли са два гола предности 27:25.

Триколори су најпре смањили заостатак, а онда и направили невиђено чудо.

Данци избацили домаћина и заказали финалеRukomet

Данци избацили домаћина и заказали финале

Са истеком времена добили су фаул на више од 10 метара удаљености од гола Шведске. Тада је Елаим Пранди успео да направи немогуће. Узео је лопту, распалио поред живог зида и затресао мрежу за продужетке.

Тај гол потпуно је сломио Шведску, која је изгубила концентрацију у  продужетку и на крају доживела пораз.

Ипак, испоставило се да је спектакуларан гол Прандија био нерегуларан.

ОВО НИКАД НИСТЕ ВИДЕЛИ: Швеђани прекопирали Србију, нестваран гол Француза трасирао пут ка финалу (ВИДЕО)Rukometna reprezentacija Francuske, Rukometna reprezentacija Å vedske

ОВО НИКАД НИСТЕ ВИДЕЛИ: Швеђани прекопирали Србију, нестваран гол Француза трасирао пут ка финалу (ВИДЕО)

Наиме, правила кажу да играч који изводи слободан ударац једном ногом мора додиривати тло све док не избаци лопту из руке. Он не сме да мења стајну ногу - ако је подигао десну, не може да стане на њу и онда подигне леву... А управо то је урадио Француз. Подигао је десну ногу, а онда је спустио на тло, одразио се у десну страну и дигао леву ногу.

Судијски пар из Македоније Славе Николов и Гјоргји Начевски су признали овај погодак.

Након шокантног пораза Швеђани су се жалили ЕХФ-у, који је званично потврдио да је примио жалбу. Истрага је у току и ускоро се очекује одлука кровне куће европског рукомета.