ГРЦИ ПОТОПИЛИ СРБИЈУ: ”Делфини” пали у полуфиналу СП! Следи борба за бронзу

27.07.2023. 11:11
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Ништа од визе за Олимпијске игре..

Изабраници Уроша Стевановића су поражени од Грчке данас у полуфиналу у Фукуоки, ништа нам није полазило за руком, почев од шута, преко одбране. Углавном, Грци заслужено у финалу, славили су са 13:7 (3:2, 3:0, 3:3 и 4:2).

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Хрватска на ДЕВЕТОМ месту

ДЕЛИ ПРАВДУ ДЕЛФИНИМА: Отац Матеја Периша судија меча Србија - Грчка

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Партизан довео играча Звезде!

Грци су успели да преокрену на старту и да поведу са 2:1, показали су одмах да су веома јаки на центарским позицијама. Шутеви наше репрезентације су завршавали на стативи или на пречки, али на другој страни је одбрана била одлична, баш као и голман Митровић.

Повели су Грци са 4:2 почетком друге четвртине, а наши се нису сналазили са играчем више...

Нисмо имали ни среће, шут са дистанце нам је био веома лош, били смо средином друге четвртине на 0-4 са играчем више, била нам је потребна шок терапија јер су Грци већ имали три гола вишка.

Аргеропулос је постигао шести гол за Грке, почетком другог полувремена је било и 7:2, Грци су своје шансе са играчем више користили у огромном проценту. Коначно смо постигли гол са играчем више из седмог покушаја, средином треће четвртине.

Четири гола предности у последњој деоници је било превише, било је и пет, јасно је било да ће Грци у финале.

Наши ће чекати противника у мечу за треће место, пораженог из дуела Шпаније и Мађарске.

Србија од 2017. године нема медаљу на Светском првенству, време је да се надамо...