НАКОН 11:11 И 15 СЕРИЈА ПЕТЕРАЦА: Хрвати имали ђаволску срећу - иду на Олимпијске игре

21.02.2021. 15:52
Ivica Tucak
Ивица Туцак / Извор: МН Press

Веома узбудљиво.

Хрватска ватерполо репрезентација пласирала се на Олимпијске игре након невероватне драме петераца и победе над Русијом. Након 32 минута било је 11:11, а затим је уследило чак 15 серија казнених удараца.

Mozzart даје највеће квоте: Интер 2,15, РБ Лајпциг 1,77, Црвена звезда 1,37!

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ОИ: Хрватска или Црна Гора - ЕВО ко иде у Токио! ПЕТЕРЦИ одлучили победника

РЕЧИ КОЈЕ БОЛЕ: Ивана се емотивном поруком опростила од Балашевића (ФОТО)

У првих 14 серија видела су се само два промашаја. Онда је Бијаћ обранио Шепелеву, а Врлић погодио за одлазак у Токио.

Након пораза од Црне Горе у полуфиналу квалификационог турнира у Ротердаму, Хрватској је преостала још једна шанса за одлазак на Игре, против Русије у утакмици за треће место.

Хрватска је водила током целе прве четвртине, а у једном тренутку имала и два гола предности, те прилику да с играчем више оде на 3, али период је завршен вођством 4:3.

Hrvatska
Хрватска / Извор: МН Press

Доминација какву тренутно приказује Манчестер Сити дуго није виђена, па су Грађани на данашњем (17.30) гостовању Арсеналу фаворити и квота на двојку је 1,60, док је кец на Арсенал чак 5,80. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Арсенал - Манчестер Сити.

Руси су изборили први напад у другој четвртини и изједначили, а скоро и први пут преузели вођство голом Кисиљева из даљине, а с голом предности отишли су на одмор.

Екипа Ивице Туцка опоравила се од серије 3:0 и у трећој четвртини поново преузела вођство, које су Руси стизали. У последњу четвртину Хрватска је ушла с голом вишка, а ту је предност имала и у последњем минуту, али Холод је изједначио на 11:11 голом 16 секунди пре краја. Хрватска у последњем нападу није успела ни шут да упути, суђен је контрафаул.

Уследило је извођење петераца. Првих седам извођача било је успешно, а онда су Руси променили голмана, а Фатовић је погодио греду. Но и Туцак је променио голмана, а Попадић одбранио Шепелеву те оставио Хрватску у игри.

Извођачи и голмани су се мењали, али исход је у свакој од следећих 10 серија био исти, нико није промашио. Све док у 15. серији Бијаћ није обранио Шепелеву, а Врлић одвео хрватску репрезентацију у Токио.