ДИЈАМАНТСКА ЛИГА: У Риму није био Иванин дан, али је Шпановићева испунила ЗАДАТАК! Српска рекордерка ШЕСТА!

06.06.2019. 20:47
Ivana Španović
Ивана Шпановић / Извор: Реутерс

У жестокој конкуренцији тријумфовала Немица.

Најбоља српска атлетичарка Ивана Шпановић отворила је летњу сезону учешћем на Дијамантској лиги у Риму. Српска рекордерка је освојила шесто место са скоком 6.62м, чиме је испунила главни задатак и оправдала очекивања тренера Горана Обрадовића.

СЕМЕНИЈА ПРОМЕНИЛА ПРАВИЛА: Атлетичаркама се више НЕ МЕРИ ниво ТОСТЕСТЕРОНА

РАЗЛОГ ПРЕКИДА ВАТЕРПОЛО МЕЧА У ШАПЦУ: Исповест КРВАВОГ навијача домаћих (ФОТО)

ЛИГА НАЦИЈА: После пласмана на СВЕТСКО првенство наше одбојкашице оствариле НОВИ тријумф

Веома жестока конкуренција владала је у Риму, прва је кроз циљ прошла Немица Малаика Михамбо са најбољим резултатом на свету 7.07м, чиме је поставила и лични рекорд.

На другој позицији завршила је Каратина Ибаргуен из Колумбије са 6.87м, док је актуелна олимпијска и светска шампионка Британи Рис заузела треће место са скоком 6.76м. Четврта је била Рускиња Јелена Соколова са резултатом 6.68, док је Украјинка Марина Бек-Романчук завршила на петој позицији са 6,64м.

Следећи наступ Ивана Шпановић имаће на митингу у Зеници 12.јуна.

Katarina Ibarguen
Катарина Ибаргуен / Извор: Реутерс

- Имала сам доста преступа, али сам задовољна оствареним. То су били скокови на нивоу који је тренер Обрадовић и планирао за почетак сезоне. Све ово је само део припрема за Светско првенство у Дохи, планирамо да постепено
подижемо форму не обазирећи се на конкуренцију, већ на свој јасно зацртан циљ. Светско злато је једино што ме занима ове сезоне – рекла је Ивана Шпановић после такмичења у италијанској престоници.

Шпановић у Риму отвара летњу сезону

СВИ ЗНАЈУ НОВАКА ЂОКОВИЋА: Овај МОМАК је ДЕСЕТ година ПРВИ на светској листи (ФОТО)

Погледајте како изгледа Неда Луковић, девојка Партизановог фудбалера Немање Р.Милетића.