ВАТЕРПОЛО - РЕГИОНАЛНА ЛИГА: Момци из ЈУЖНЕ Далмације дошли до трофеја

26.03.2023. 19:29
Vaterpolo
Ватерполо / Извор: МН Press

Турнир на којем су сви мечеви решени после петераца.

Ватерполисти Југа освојили су Регионалну лигу победом над Јадраном из Сплита у Београду после бољег извођења петераца. . На крају је било 14:12 - 10:10 (2:1, 4:3, 2:3, 2:3). Момци из јужног дела Далмације освојили прву титулу после 2018. године, укупно пету у клупској историји.

Почиње ФЕСТИВАЛ ПРОЛЕЋНИХ БОНУСА: Полети Авиатором и преузми ФРЕЕБЕТ!

МОТО ГП: Двоструки тријумф возача Дукатија

ТРИ МЕДАЉЕ: Немеш, Нађ и Тибилов освојили одличја за Србију

Играчи Југа су готово све време били у вођству, које је у два наврата током другог и трећег квартала износило три гола предности (6:3, 7:4).

Међутим, како је меч одмицао, тако су играчи Јадрана полако сустизали заостатак, те се у завршних пет минута ушло уз скор 9:9. Два минута пре краја, убједљиво најбољи играч данашњег финала Лука Букић донио је екипи из Сплита преокрет, али је непуних 15 секунди касније узвратио Какарис (10:10), који је поставио и коначан резултат у регуларном делу.

Током пенал рулета, Сплићани нису искористили прва два петерца, а Дубровчани су погодили оба пута, те је већ тада било јасно како ће Јадран данас тешко до трофеја.

У екипи Југа по два гола постигли су Какарис и Мозара, док је Лука Букић дао четири поготка за Јадран.

Подсетимо, Југ је до финала дошао у суботу победом над Новим Београдом (15:13), док је Јадран био бољи од Радничког из Крагујевца (17:15), а оно што је интересантно је да су оба полуфинала, као и финале на овом турниру завршена после петераца. То показује каква је изједначеност између два најбоља хрватска (Југ и Јадран) и српска (Нови Београд и Раднички) клуба.