КАНОНАДА ЗА КРАЈ: Србија декласирала Румунију и освојила девето место на Европском првенству

08.09.2022. 13:08
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić
Ватерполо репрезентација Србије, Дејан Савић / Извор: МН Press

Убедљив тријумф Делфина.

Ватерполо репрезетнација Србије у последњем мечу на Европском првенству у Сплиту савладала је селекцију Румиње и то веома убедљиво са 17:1 (6:1, 3:0, 4:0, 4:1)) и тако обезбедили девето место на шампионату.

САВИЋ ЈАСАН: Јос смо у ДЕПРЕСИЈИ

КОЛАКОВИЋ ПРИЗНАО: Аргентина је била много боља

ОГЛАСИО СЕ ПРЕДСЕДНИК СТАНКОВИЋ: Партизан ће играти све утакмице у Падинској Скели

Већ након три минута Србија је имала вођство 3:0, након чега је уследио и први погодак Румуна и то је било све што је наш данашњи ривал учинио.

Голове за Србију постигли су: Радомир Драшовић и Василије Мартиновић по четири, Огњен Стојановић три, Петар Велкић, Немања Вицо по два, Страхиња Рашовић и Виктор Рашовић по један. Једино гол за Румунију, постигао је Слвијан Колодорвичи.

Поново је Савић мењао голмане на полувремену, а подједнако добри су били и Ристичевић и Добожанов. Готово да до краја меча није било пада у игри српског тима, а још на полувремену при резултату 9:1, било је јасно да ће Србија уписати убедљиву победу.

До краја шампионата остали су полуфинални дуели, као и мечеви за пласман. Србија је заузела девето место, на једанаестом су се нашли Холанђани, који су савладали Израел са 17:7.

За пето место гледаћемо окршај Грчке и Црне Горе, док се за седму позицију боре Грузија и Француска

Што се полуфинала тиче, играће Мађарска - Шпанија, односно Хрватска - Италија.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте умеће Дилете Леоте са лоптом