ЕП У КАРАТЕУ: Сребро за Стефана Јоксића (ФОТО)

12.05.2018. 19:34
Stefan Joksić
Стефан Јоксић / Извор: Фото: Олимпијски комитет Србије

Велики успех Србина.

Стефан Јоксић је освојио сребрну медаљу на Европском првенству у каратеу у Новом Саду. Српски каратиста је у финалу категорије до 67 килограма изгубио од браниоца титуле Бурака Ујгура из Турске. Финални меч био је изузетно драматичан, Јоксић је у финишу од 0:2 у поенима стигао до 2:2, али је победа припала Турчину јер је први освојио поен.

У ДУХУ ДАНАШЊЕГ ДАНА: Фудбалери Звезде објавили слику испред манастира Острог (ФОТО)

БИО ЈЕ У БЕОГРАДУ, ПА ПРОДУЖИО ДАЉЕ: Потенцијално појачање Партизана и даље је у Србији (ВИДЕО)

ПОНОВО УСПЕШНА: Ново сребро за Зорану Аруновић

Јоксић, члан чачанског Борца, претходно је до борбе за злато стигао победама над Бугарином Василом Ривовим (5:0), Грком Николасом Гидакосом (4:1), Данцем Лукасом Буск-Матијесеном (8:0), Туралом Aghakrazeom из Азербејџана (3:2) и у полуфиналу над Аустријанцем Стефаном Покорнијем (5:2).

НИЈЕ УСПЕО: Ђере остао без трофеја у Риму после маратонског меча

Раније данас у женској конкуренцији Андријана Вићовац је у категорији преко 68 килограма остала без бронзане медаље пошто је поражена од Лауре Паласио Гонзалес из Шпаније 1:0.  Србија има прилику за још једну медаљу сутра када се у тимској конкуренцији мушки тим у борби за бронзу бори против Азербејџана.