КРАЈ ВЕЛИКЕ КАРИЈЕРЕ: Повукао се Филип Филиповић!
Српски ватерполиста Филип Филиповић завршио је каријеру.
Један од најбољих ватерполиста свих времена одлуку о повлачењу објавио је након што је са Лос Анђелесом освојио титулу нациналног шампиона САД.
- Нећете ме више видети у базену, да. То је то. Одлучио сам. Нисам желео да најављујем ништа, јер кад год сам најављивао – нешто би се десило. Као што сам рекао, добио сам сигнал и то је то. Последњи шут, последњи гол за клуб. Ови момци су били невероватни и поносан сам што сам их водио до краја - рекао је Филиповић после финалне утакмице.
Филиповић је каријеру завршио као МВП финала Националне лиге САД са шест голова, укључујући пенал за титулу.
Сјајни ватерполиста је са репрезентацијом Србије је узео два олимпијска злата уз две бронзе, две титуле првака света уз по једно сребро и бронзу и шест титула шампиона Европе, уз такође по сребро и бронзу.
Такође, 12 пута је освојио Светску лигу и двапут Светски куп.
У клупској каријери Филиповић је наступао за Партизан, Про Реко, крагујевачки Раднички, Солнок, Олимпијакос и Нови Београд.
Филиповић је освојио две првренствене титуле са Партизаном, осам титула са Про Реком, уз пет трофеја клупског првака Европе. Са Радничким је освојио Еврокуп, са Солноком Еврокуп и титулу у Мађарској. Олимпијакосу је донео првенствени трофеј, а са Новим Београдом има пехаре у Купу, првенству и Регионалној лиги.