КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Орлови опет без победе (ФОТО)

28.10.2018. 14:59
Nenad Peruničić
Ненад Перуничић / Извор: МН Press

Меч је одигран у Цугу.

Рукометна репрезентација Србије изгубила је у 2. колу квалификација за Европско првенство 2020 од домаћина Швајцарске, са 29:24. У среду, у Зрењанину против Белгије било је нерешено (27:27), тако да су Орлови ове квалификације почели лоше. У групи је још и национални тим Хрватске са којим ће се Орлови састати у априлу следеће године.

СУПЕРЛИГА: Нова победа за шампиона

ЧЕЛЕНЏЕР ЛИОЏО: Кецмановић без титуле у Кини

Одлично је стартовао тим Ненада Перуничића, иако некомплетан са Дарком Ђукићем у улози десног бека. Добро је српски напад повео Миљан Пушица, уз Зорана Николића и Немању Илића, најрасположенији у уводном делу меча. Вођство Орлова 5:2 пратио је тајм-аут клупе домаћих после кога долази до преокрета. Анди Шмид уз Алена Милошевића успешно води напад Швајцараца до вођство 10:7. Одбране Владимира Цупаре вратиле су Србију у егал до краја првог полувремена (12:11).

Одлична рола Немање Илића и Богдана Радивојевића на старту другог дела (16:15) довела је до напада за нерешено у 38. минуту. Повреда носа Лазара Кукића кога је лактом некажњено ударио пивотмен домаћих Мајстер, пореметила је игру у нападу Србије, али и фокус српских играча. Серијом 6:1 коју су предводили Рубин и Шмид, Швајцарци су отишли на 22:16 у 46. минуту. Са ослабљеном бековском линијом, снаге за повратак није било. Богдан Радивојевић је уз Немању Илића и Владимира Цупару био расположен у самој завршници постигавши пет од својих седам голова у последњих 15 минута.

Меч у Цугу уживо је гледало око 4.000 навијача, од којих 700 српских.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.