ЛИГА НАЦИЈА: Бразилке после драме срушиле Српкиње

16.06.2023. 07:51
Ana Bjelica
Ана Бјелица / Извор: МН Press

Занимљив меч у пет сетова.

Одбојкашице Србије пружиле су жесток отпор Бразилу у мечу друге седмице Лиге нација, али нису успеле да забележе победу.

ФЕДЕРЕР СЕ КОНАЧНО ОГЛАСИО: "То што је Новак урадио је невероватно"

СКАНДАЛ КОЈИ СЕ МОГАО СЕ И ОЧЕКИВАТИ: Прекид у Атини! Сезона је ЗАВРШЕНА (ВИДЕО)

ПРОЗИВКЕ НА РАЧУН СУПРУГЕ: Нисам чуо, били су тихи, било је боље у првој утакмици

Подмлађена селекција коју са клупе предводи Ђовани Гвидети је поражена у Бразилији резултатом 3:2, по сетовима 23:25, 25:22, 21:25, 25:12 и 15:11 после два часа и два минута игре.

Српкиње су одиграле одличан први сет у којем је пресудила серија наших девојака 7:0.
Бразилке су се прободиле у другом сету и изједначиле на 1:1, али су изабранице Гвидетија одиграле сјајно и у трећем сету које су добилие са 25:21.

У том тренутку домаћи тим је заиграо много боље и добио четврти сет са 25:12. Одлука о победнику је пала у тај-брејку који је Бразил добио 15:12.

У селекцији Бразила најубељивија је била Таиса са 18 поена, а Киси Насименто је имала 16. Код Српкиња је најефикаснија била Александра Узелац са 17 поена, по 13 су забележиле Јована Стевановић и Сара Лозо.

Наредни меч у Бразилији одбојкашице Србије играју у суботу у два сата по средњеевропском времену против Тајланда.