ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда немоћна пред четвороструким прваком Европе!

15.12.2021. 21:14
VK Crvena zvezda
ВК Црвена звезда / Извор: МН Press

Убедљив пораз црвено-белих.

Ватерполисти Црвене звезде поражени су у 5. колу Лиге шампиона од Југа из Дубровника резултатом 13:19 (4:4, 2:7, 4:4, 3:4).

ПОЗНАТИ ПАРОВИ: Два спектакла у полуфиналу Купа Србије

КАКВА ЧАСТ: Луис Хамилтон постао ВИТЕЗ

ЂЕРОНА САОПШТИО СПИСАК КАНДИДАТА ЗА ЕП: И Петар Ненадић међу позванима

Био је то четврти узастопни пораз за изабранике Александра Филиповића, који су и после пете рунде остали на само једном победом, изборене против немачког Шпандауа на премијери.

Звезда је одлично ушла у меч против четвороструког првака Европе и на старту прве четвртине повела са 3:1, али су се гости из Дубровника убрзо вратили и серијом са три везана гола преокренули резултат у своју корист (3:4). Ипак, до краја овог дела, црвено-бели су стигли до четвртог поготка и у други квартал ушли са нерешеним резултатом.

Није посустајао четвороструки освајач Лиге шампиона, кренуо је још силовитије у другој деоници. Са пет узастопних голова и серијом 0:5, Југ је дошао до убедљивих 4:9, док је Црвена звезда била принуђена да од тог тренутка јури огроман резултатски заостатак.

Пуних шест минута црвено-бели нису могли да затресу мрежу гостију, да би коначно, после много мука смањили на 5:9, али су Дубровчани већ у наредном нападу вратили предност од 5 на своју страну, колико су имали и после првих 16 минута (6:11).

Трио Фатовић - Јоковић - Какарис био је без промашаја у првом полувремену, а до одласка на одмор допустили су још само Стилијаносу Аргиропулосу да се упише на семафору.

Поново су у трећој четвртини ватерполисти Звезде достојно парирали хрватском представнику и у овом кварталу остали непоражени (4:4), али им то није много помогло.

Југ је до краја рутински привео посао крају и уписао четврти тријумф у пет кола, наставивши трку са Марсељом и непораженим Про Реком.

Најефикаснији у победничком састави били су Лорен Фатовић и Маро Јоковић са по пет голова, три је дао Какарис, по два Агриропулос и Филип Кржић, а по један Вукојевић и Папанастастију.

Што се тиче Звезде, предњачио је Иван Басара са шест голова, четири је до Стефан Пјешивац, два Вук Милојевић, а један Душан Марковић.

Црвена звезда у 6. колу наредне среде гостује Стеауи у Букурешту, док Дубровчани истог дана дочекују ОСЦ из Будимпеште.

Све најновије вести о ВК Црвена звезда прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа Ивана Марушић, девојка Зорана Поповића.