24.05.2023. 21:47
VK Radnički
ВК Раднички / Извор: МН Press

Меч последњег кола.

У последњем колу Лиге шампиона, ватерполисти Радничког славили су на гостовању Вуљагменију, у Атини, после велике борбе, резултатом 10:9, па могу да жале за великим бројем просутих бодова у сезони, јер су на крају заостали само два поена за грчким представником који је изборио пласман на „фајнал-ејт“. Са друге стране, могу да буду задовољни како су одиграли у финишу сезоне, упркос свим пеховима који су их задесили.

НОВА - ДЕСЕТА ТИТУЛА У НИЗУ: Војводина у Београду заслужено одбранила трон

СОРО: Све је спремно за фајнал-ејт Лиге шампиона у Београду

ЂИРО: Домаћи бициклиста славио у 17. етапи

Шумадинци су на овом гостовању били додатно ослабљени, јер поред најбољег центра света Јосипа Врлића у базену није било ни јединог леворуког играча, Алексе Укропине. Упркос томе, били су изузетно мотивисани и борбени, јер су желели да се на овосезонском опроштају прикажу у најбољем светлу и у томе су дефинитивно и успели.

Подмлађени Раднички је повео већ у првом нападу, преко јединог центра у екипи, младог Богдана Гавриловића, који је најпре изборио искључење, а затим и спровео у гол асистенцију Лукића. Убрзо затим Грци су узвратили преко одличног центра Димитриоса Николаидиса, после чега је дуго на снази био резултат 1:1. У финишу уводне деонице Калогеропулос је шутем са дистанце пробио зону Радничког (2:1), млади Никола Којић на кратко вратио Раднички у егал, али 11 секунди пре краја Вуљагмени је поново повео (3:2).

Вуљагмени – Раднички 9:10 (3:2, 1:2, 4:3, 1:3)

АТИНА – Базен: Вуљагмени.

Судије: Драган Штампалија (Хрватска) и Леван Беришвили (Грузија).

ВУЉАГМЕНИ: Цорцатос, Алмирас, Кастринакис 2, Калогеропулос 3, Трулос 2, Николаидис 1, Папасифакис, Вудхед, Алафракис, Капоцис, Куруванис 1, Фармер, Андреадис. Тренер: Вујасиновић.

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић, Станојевић 2, Јанковић, Ћук, Гавриловић 3, Панић, Антић, Пљеванчић, Којић 3, Лукић 2, Познановић, Тодоровски. Тренер: Стевановић.

У другој четвртини Гавриловић је два пута доносио гостима изједначење, а пропуштено је и пар солидних прилика за потпуни преокрет, па су тимови на одмор отишли поравнати – 4:4.

Ипак, у наставку сусрета Раднички се вратио у вођство голом Николе Лукића са дистанце (5:4), али је домаћин убрзо преокренуо погоцима Труолас из контранапада и Калогеропулоса из петерца (6:5). Којић је потом још једном поравнао резултат средином треће четвртине (6:6), али само на кратко јер је Кастринакис погодио из незгодне позиције (7:6). Затим је најпре досуђен петерац за Раднички, али је после дуге консултације и поништен. Међутим, на другој страни је Николаидис изборио најстрожу казну, а Трулос је материјализовао (8:6).

Лукић је у самом финишу треће деонице вратио Радничком наду (8:7), а за потпуни преокрет побринули су се Немања Станојевић са два гола из контре и Којић из петерца, па су три минута пре краја Крагујевчани имали „плус два“ (10:8).

Изабраници Уроша Стевановића до краја утакмице одиграли су сталожено, не дозволивши противнику да им откине део плена као што је то урадио у Крагујевцу. И управо су тај реми (9:9), уз нерешене исходе са Олимпијакосом и Јадраном из Сплита после два гола предности минут и по пре краја и пораз у Тбилисију били превага да се не нађу на завршном турниру.

У екипи Радничког по три гола постигли су Богдан Гавриловић и Никола Којић, а пратили су их Немања Станојевић и Никола Лукић са по два. На другој страни, Ефстатиос Калогеропулос се такође три пута уписао у стрелце, а Николаос Кастринакис и Чаралампос Трулос по два.