ЛИГА ШАМПИОНА ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ: Вардар у финалу, Андреа Лекић водила тим до победе

12.05.2018. 22:19
Andrea Lekić
Андреа Лекић / Извор: Профимедиа

Убедљива победа против Ростова.

Рукометашице Вардара оствариле су велики успех, пошто су се пласирале у финале Лиге шампиона. Скопски тим је био убедљив против Ростова славивши са 25:19, па ће се за европски трон борити против мађарског Ђера.

ЕП У КАРАТЕУ: Сребро за Стефана Јоксића (ФОТО)

ПОНОВО УСПЕШНА: Ново сребро за Зорану Аруновић

Тим за који играју наше Андреа Лекић и Драгана Цвијић био је неумољив против руског клуба, те је већ у првом полувремену потврдио да је квалитетнији и да од изненађења, заправо, неће бити ништа. Водиле су Македонке на полувремену са три гола предности, да би у наставку и увећале ту предност и убедљиво славиле. Андреа Лекић је била најзаслужнија за пласман у финале екипе Вардара, пошто је постигла чак седам погодака.

Исти голгетерски салдо имала је Андреа Пенезић, док је Јованка Радичевић додала четири. За руску екипу Јекатерина Илина је била петоструки стрелац.

Вардару ће у финалу ривал бити Ђер, као и прошле године. Мађарска екипа је у полуфиналу била боља од Букурешта са 26:20 и покушаће да у недељу од 18 сати одбрани европски трон.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.