ЛОШЕ И СА НОВИМ СЕЛЕКТОРОМ: За четвртину примљено ОСАМ голова, нервоза и ТУЧА!

29.12.2022. 17:50
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

"Делфинима" никако да крене...

Светска лига и европско првенству у ватерполу остаће упамћени по слабим резултатима репрезентације Србије. Најтрофејнији селектор репрезентације  Дејан Савић се потом повукао са те позиције, а наследио га је тренер крагујевачког Радничког Урош Стевановић. Актуелна смена генерација у нашем националном тиму протиче знатно теже него што се очекивало, а да још увек има много проблема у игри ''делфина'' показало се и данас на турниру у Лујвилу, где је репрезентација Србије под вођством новог селектора одмерила снаге са селекцијом САД-а.

ИСТОРИЈСКИ УГОВОР ЗА ИСТОРИЈСКЕ РЕЗУЛТАТЕ: Црвена звезда и Меридианбет у истом тиму!

УБЕДЉИВЕ И У РЕВАНШУ: Одбојкашице Јединства у финалу Купа Србије

ТУЖНА 2022: Много спортских асова нас је напустило

Американци су овај меч добили са 16:12 (2:3, 3:3, 8:3, 3:3), а оно што је доскора било незамисливо када је репрезентација Србије у питању, догодило се у трећој четвртини, када је наш тим примио невероватних осам голова?!

Осим слабости у одбрани, било је и доста нервозе, два промашена петерца, али и физичких обрачуна у базену са противничким играчима. Током треће четвртине су црвене картоне добили наш репрезентативац Радуловић и амерички Вавић због кошкања, а онда и ударања преко воде, па се до краја те четвртине играло пет на пет.

Иначе, најефикаснији у победничкој екипи био је Дод са три поготка, а код ''делфина'' то је био Драшовић са четири постигнута гола. Наредну утакмицу на овом турниру Србија ће одиграти у ноћи између четвртка и петка против селекције Шпаније.

Србија: Добожанов, Димитријевић, Рашовић 2, Ранђеловић, Лазић, Пљеванчић 1, Драшовић 4, Јакшић 1, Јанковић, Убовић 1, Стојановић 2, Вучинић 1, Добожанов, Радуловић.

САД: Тарнер, Хупер 1, Вавић 1, Абрамсон, Дауб 2, Купидо, Халок 2, Вудхед 1, Бивен 2, Дод 3, Ерхард 1, Ирвинг 2, Лангиевић, Вајнберг.