БРАВО МИЛИЦЕ: Феноменалан успех српске скакачице удаљ

23.02.2024. 22:36
Milica Gardašević
Милица Гардашевић / Извор: МН Press

Велики резултата и подстрек за ову врло важну сезону.

Српска атлатичарка Милица Гардашевић је освојила Златну лигу 2024. у скоку удал. Тако је Србија по први пут у својој историји добила победника најпрестижнијег серијала такмичења у организацији Светске атлетике.

ПОЗНАТ И РАЗЛОГ: Због овога Ивана пропушта СП!Ivana Å panović

ПОЗНАТ И РАЗЛОГ: Због овога Ивана пропушта СП!

ДОТАКАО САМ ДНО: Вељко Ражнатовић отворио душу - "Био сам на корак од криминала..."Veljko Ražnatović, Bogdana Ražnatović

РУКОМЕТАШИ ИМАЈУ НОВОГ СЕЛЕКТОРА: Познат наследник Тонија ЂеронеRukometna reprezentacija Srbije

РУКОМЕТАШИ ИМАЈУ НОВОГ СЕЛЕКТОРА: Познат наследник Тонија Ђероне

На финалном митингу дворанске Златне слиге у Мадриду Милица Гардашевић заузела је друго место, али јој је оно обезбедило генерално победу на туру.

Иако је водила у другој и трећој серији захваљујући скоку од 6,64 метра из друге серије, Румунка Флорентина Костина Иско забележила је скок за један центиметар бољи до Миличиног у четвртој серији – 6,65 метара.

Чланица АК Војводина је победила на првом у Астани, пропустила је Бостон, због далеког пута, па је у главном граду Шпаније успела да дође до пласмана који јој је осигурао тријумф у генералном пласману.

Дијамантска лига је најпрестижније летње такмичење, приватног карактера, док је Златна лига серијал такмичења под покровитељством Светске атлетике које се организује и зими и лети. Никада се до сада није десило да неки српски атлетичар освоји ово такмичење до сад.