НАДИЦА СЕ НЕ ЗАУСТАВЉА: Орило се Боже правде у Словенији и Немачкој! Српска теквондисткиња направила ЧУДО!

02.03.2020. 14:52
Nadica Božanić
Надица Божанић / Извор: Фото: Промо

Божанићева освојила две златне медаље у размаку од седам дана.

Такмичарка теквондо клуба Империум и репрезентативка Србије Надица Божанић, наставила је низ одличних резултата започет претходног викенда, освојивши златну медаљу на Г2 турниру Герман Опен 2020.

НОВИ ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Звезда и Партизан у БОРБИ за трофеј

ЊЕНО ВРЕМЕ ТЕК ДОЛАЗИ: Надица је друга у Европи, Токио јој је ИЗМАКАО за длаку, али већ је поставила нови ЗАДАТАК!

Надица има само 18 година, а већ је вицешампионка Европе, а САДА ИМА САМО ЈЕДНУ ЖЕЉУ (ВИДЕО ФОТО)

После убедљивих победа над такмичаркама из Пољске (22:0), Немачке (21:1) и Нигерије (17:7), Надица је у финалу савладала такмичарку из Летоније резултатом 8:3, чиме јој се реванширала за пораз на Пресидент купу од пре две недеље.

Герман Опен је, од ове године, класификован као турнир Г2 класе, а Надица је, освајањем златне медаље, уписала нових 20 бодова на светској ранг листи.

Поред Надице, у Хамбургу је наступио и Душан Божанић. После уводне победе против такмичара из Белорусије, Надичин брат је, после чудних судијских одлука, нажалост поражен од ривала из Данске.

Ово је била друга узастопна златна медаља за Надицу, пошто је пре само седам дана тријумфовала и на теквондо турниру Словенија опен 2020.

Божанићева је у финалу победила такмичарку Црне Горе, Теодору Митровић са више од 20 поена разлике (23-2). На путу до финала прво је савладана бугарска такмичарка Јана Тасева резултатом 44-4, а затим и Италијанка Луција Мартигнани (22-1). Такмичарка из Хрватске, Ана Таслак, пружила је најјачи отпор Надици, али је и она побеђена резултатом 16-6.

Словениа Опен је  турнир Г1 класе, а злато које је Надица освојила само је још једно у низу бројних признања, које потврђује, да је наша теквондисткиња међу најбољим теквондо спортистима, не само у Србији, него и у Европи.

- Пресрећна сам освојеним медаљама. Доста смо се спремали за ову сезону и иако сам изгубила на првом турниру у овој години, успела сам за јако кратко време да повратим фокус и дам свој максимум. Противнице су ми биле познате и јако добре, али успела сам да их савладам и да за сваку посебно спремим тактику са помоћним тренером Данилом Вукелићем. Желим да захвалим свом тренеру Југославу Настасићу и теквондо клубу Империум, кондиционом тренеру Влади Радојичићу и спортском психологу Борису Станковићу - рекла је Надица Божанић после сјајних резултата у Словенији и Немачкој.

Надичин тренер Југослав Настасић такође је био задовољан резултатима оствареним у Љубљани и Хамбургу:

- Презадовољан сам златним медаљама и освојеним новим бодовима на светској листи. Почетак је сезоне и такмичари јос траже праву форму, а ова златна одличја су доказ да смо на правом путу. Узели смо 20 бодова, што је јако битно да задржимо добар ренкинг пред Европско првенство 2020. у мају - истакао је Настасић.

Погледајте како изгледа Хелен Стелинг Холт, девојка Рајана Гигса.

СВАКА ЧАСТ: Мушки тим Србије трећи у Европи

АЛАЛ ВЕРА: Женски тим Србије НА КРОВУ Европе!

ЖРЕБ ЈЕ У УТОРАК: Ово су сви потенцијални ривали Србије у Лиги нација

ПОДРШКА ВИШЕ НЕГО ПОТРЕБНА: На Лигу шампиона за 200 динара!

СУМА ЗАВРШИО НА ВМА, МОРА НА ПАУЗУ: Гвинејац ће по лошем памтити дерби са Звездом