НЕМИЦЕ КАЗНИЛЕ СВАКУ ГРЕШКУ: Нови пораз српских рукометашица на Светском првенству

09.12.2023. 20:02
Nataša Lovrić
Наташа Ловрић / Извор: Профимедиа

Велики пад у другом полувремену.

Женска рукометна репрезентација Србије поражена је у данском Хернингу од селекције Немачке резултатом 31:21 (14:12) у мечу другог кола Трећег групе друге фазе такмичења на Светском првенству.

СТЕВАНОВИЋ ОКУПИО ДЕЛФИНЕ: Ватерполисти Србије почели припреме за Европско првенствоUroÅ¡ Stevanović

СЕНЗАЦИЈА: Џудисти ОЈК Београда освојили Лигу шампиона, Звезди бронзаDžudo

СЕНЗАЦИЈА: Џудисти ОЈК Београда освојили Лигу шампиона, Звезди бронза

Микс штафета Србије у финалу на Европском првенству у ОтопенијуAnja Crevar

Микс штафета Србије у финалу на Европском првенству у Отопенију

Српске рукометашице су тако и даље без бодова у другој фази шампионата, док су Немице уписале осми бод и налазе се на првом месту ове групе.

Изабранице селектора Уроша Брегара одиграле су сјајно прво полувреме, пружиле жесток отпор ривалу, али је у наставку меча дошло до великог пада.

Српске рукометашице су почетком другог полувремена имале 16:16, али је уследила фуриозна серија Немица од 12:2 које су казниле бројне грешке нашег тима.

Најефикаснији у екипи Уроша Брегара је била Јована Јововић са шест голова, док је шест рукометашица уписало по два гола.

Код репрезентације Немачке најбоља је била Анке Дол са пет голова, Емили Болк је имала четири, као и Беренд, Лојхтер и Смитс.

Последњи меч на Светском првенству рукометашице Србије играју у понедељак (15.30) против Јапана.