НХЛ: Тампа одбранила титулу, Канађани пате већ 25 година

08.07.2021. 08:42
Tampa Bej Lajting
Тампа Беј Лајтинг / Извор: Профимедиа

Рус МВП великог финала.

Хокејаши Тампа Беј Лајтнинг одбранио је титулу првака НХЛ лиге, пошто је на свом терену победио Монтреал са 1:0, и тако славио са 4:1 у серији.

ЛЕПША НЕГО ИКАД: Ана Ивановић својом новом фотографијом ОДУШЕВИЛА фанове (ФОТО)

ТУР ДЕ ФРАНС: Ван Аерту тријумф после више од пет сати

ИВАН ЕРГИЋ- КРИВО МИ ЈЕ, ДОБРА РИБА: "Твдокорна" АНТИВАКСЕРКА није хтела да спава са њим

Тампа је постала тек трећи тим у последњих 25 година који је успео да одбрани титулу. “Хабсима” није помогло ни то што је малтене цела Канада била уз њих, у нади да ће окончати сушни период од када је Стенли куп освојио неки тим из ове  државе. Последњи пут то је урадио управо урадио Монтреал, 1993. године.

Прошле године је Тампа титулу освојила пред празним трибинама у мехуру у Едмонтону, али сада је серију завршила пред гомилом својих бучних навијача.

Муње су једини гол постигле нешто мање од седам минута пре краја друге трећине, када је Дејвид Савард пронашао “рукија” Роса Колтона на врху голманског простора хируршки прецизним пасом, који је прошао тик испод палице дефанзивца Монтреала Бена Шароа.

После тога домаће је спасао руски голман Андреј Васиљевски, са 22 одбране, укључујући и неколико у последњем минуту. Ово му је био пети пут у овом плеј-офу да је сачувао мрежу.

Управо то му је донело трофеј “Кон Смајт”, који се додељује најкориснијем (МВП) играчу плеј-офа.