НИШТА ОД ОДБРАНЕ ТИТУЛЕ: Мађарска боља од Србије у финалу СП

17.06.2023. 20:07
Vaterpolo
Ватерполо / Извор: Профимедиа/илустрација

Делфини 17 минута без гола.

Млада ватерполо репрезентација Србије није успела да одбрани титулу светског шампиона пошто је у финалу планетарне смотре у Букурешту поражена од селекције Мађарске са 12:17 (3:3, 2:1, 3:0, 4:3). Ово је пет узастопни пут да се Србија нашла на подијуму и други пут да је освојена сребрна медаља, док је Мађарска стигла до треће круне колико има и Србија.

КУП СРБИЈЕ: Арсовић, Ивановић и Ђорђевић освојили златне медаље

КОЛАКОВИЋ СЕ ИЗЈАСНИО: Познат састав Србије за другу седмицу Лиге нације

ВЕЛИКИ УСПЕХ: Нова медаља на Првенству Европе

Мађарска је Србију савладала и у првој фази такмичења 17:15, али је финале било знатно мање неизвесно. Србија ниједном у финалу није имала вођство, а само је у три наврата имала нерешен резултат. Мађарска је успела да направи серију од 6:0 пошто је Гладовић постигао погодак за Србију три минута пре полувремена, а тада су почели проблеми Делфина у нападу који су трајали наредних 17 минута, па су Мађари поменутом серијм практично и решили питање победника.

Најефикаснији у редовима новог светског шампиона бил ису Давид Татраи и Винце Пал Вигвари са по три гола. Код Србије је Петар Станић постигао три гола, док је један мање постигао Виктор Урошевић.