Нови Београд се мучио са Јадраном, пресудила промена голмана

27.03.2024. 22:11
Golman Lazar Dobožanov
Голман Лазар Добожанов / Извор: МН Press

Ватерполисти Новог Београда теже него што се очекивало победили су Јадран из Херцег Новог са 15:13 у првој утакмици турнира регионалне Премијер лиге, који се одржава на базену Спортског центра „11. април“.

Екипа из Херцег Новог пружила је изузетно снажан отпор фаворизованим Новобеограђанима, који су питање победника решили тек у последњој четвртини. Изабраници тренера Живка Гоцића боље су почели меч, повели су са 6:3, али гости из Црне Горе су у трећој четвртини дошли до преокрета и повели са 9:8.

Морао је тренер Новобеограђана Гоцић да замени голмана Франческа де Микелиса, који није имао своје вече, а уласком Лазара Добожанова домаћи су добили преко потребну сигурност у одбрани. То их је охрабрило у наставку, па су почетком последње деонице поново стекли предност (12:11) чиме су практично преломили меч у своју корист.

Најефикаснији у екипи Новог Београда били су Никола Јакшић и Алваро Гранадос са по три поготка, док је Новљане предводио Иван Нагаев са три гола. Новобеограђани у другом мечу, који је на програму у четвртак од 20.15 играју против сплитског Јадрана.

У уводном мечу овог турнира, ватерполисти Југа савладали су Црвену звезду са 14:13. Црвена звезда у другом мечу, који је на програму такође у четвртак од 18.15 игра против Јадрана из Херцег Новог.